PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / KWP: Policjanci zabezpieczyli sprzęt rolniczy warty 2,5 mln zł

KWP: Policjanci zabezpieczyli sprzęt rolniczy warty 2,5 mln zł

Autor: Świat Rolnika 2016-11-29 19:52:11
KWP: Policjanci zabezpieczyli sprzęt rolniczy warty 2,5 mln zł

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z NOSG zatrzymali 29 letniego mieszkańca powiatu janowskiego podejrzanego o handel pochodzącymi z kradzieży maszynami rolniczymi.

Policjanci zabezpieczyli 10 ciągników rolniczych oraz dwie ładowarki kołowe. Wartość zabezpieczonego sprzętu została oszacowana na kwotę ponad 2,5 mln złotych. Nadzór nad postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

 

Na początku ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach oraz z NOSG weszli na teren kilku posesji. Działania przeprowadzono w powiatach: janowskim, biłgorajskim, hrubieszowskim, a także na Podkarpaciu w powiecie jarosławskim.

 

Z informacji uzyskanej przez funkcjonariuszy oraz Prokuraturę Okręgową w Zamościu wynika, że 29 letni mężczyzna zajmuję się handlem maszynami rolniczymi. Oferowane przez niego ciągniki pochodziły niestety z kradzieży. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli 10 ciągników rolniczych oraz dwie ładowarki kołowe. Trzy z zabezpieczonych maszyn widnieją w systemach jako pojazdy utracone poza granicami naszego kraju. W pozostałych z kolei odnaleziono ślady świadczące o ingerencji w pole numerowe pojazdów. Łączna wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na kwotę 2 mln 665 tys. złotych.

 

29 letni mieszkaniec powiatu janowskiego został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszał zarzut. Wobec podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Ma na swoim koncie paserstwo. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

lubelska.policja.gov.pl/AZK/Fot. lubelska.policja.gov.pl