PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / Dopłaty bezpośrednie – ile wniosków złożyli rolnicy?

Dopłaty bezpośrednie – ile wniosków złożyli rolnicy?

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-05-14 13:35:29
Dopłaty bezpośrednie

Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło do 13 maja br. ok. 665 tys. rolników – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać do 17 czerwca, w tym roku tylko w formie elektronicznej, za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

Dopłaty bezpośrednie przez internet

W ocenie Agencji, jest to dobry rezultat i oznacza, że do końca terminu rolnicy powinni zdążyć z dostarczeniem dokumentów.doplaty bezposrednie 2020 stawki arimr

W placówkach ARiMR udostępnione zostały stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. Jest to pierwszy rok, w który wnioski przyjmowane są przez internet, mimo to rolnicy sobie radzą z ich wypełnianiem. Z tzw. pomocy technicznej w biurach powiatowych skorzystało do tej pory tylko ok. 14,5 tys. rolników.

Czytaj także: Dopłaty do bydła – pamiętajmy o ważnych terminach!

Do kiedy wnioski o dopłaty bezpośrednie?

Termin na złożenie wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie oraz płatności obszarowe finansowane z PROW został wydłużony do 17 czerwca. Wnioski będzie można składać jeszcze do 12 lipca, z tym, że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. (z wyjątkiem przypadków kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności).

ARiMR spodziewa się, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, o unijne dopłaty będzie wnioskować ok. 1,3 mln rolników.

PAP/fot. pixabay