PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / Będzie dodatkowe 200 mln euro na modernizację gospodarstw!

Będzie dodatkowe 200 mln euro na modernizację gospodarstw!

Autor: Świat Rolnika 2014-07-25 13:14:15
Będzie dodatkowe 200 mln euro na modernizację gospodarstw!

Komisja Europejska zgodziła się na zwiększenie o 200 mln euro puli na działanie Modernizacja gospodarstw rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013...

Będzie dodatkowe 200 mln euro na modernizację gospodarstw!

Komisja Europejska zgodziła się na zwiększenie o 200 mln euro puli na działanie Modernizacja gospodarstw rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zmiana umożliwi przyznanie pomocy dodatkowo kilku tysiącom wnioskodawców, spośród tych, którzy złożyli wnioski o przyznanie pomocy w naborach prowadzonych w latach 2011-2013.

Decyzja KE poprzedziły negocjacje. Ustalono, że dodatkowe środki w działaniu Modernizacja gospodarstw rolnych będą przeznaczone na finansowanie inwestycji, które zostaną wybrane na podstawie zmienionych kryteriów.

W związku z tym zostaną określone dodatkowe kryteria, które będą preferowały projekty, które przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego, zawierające inwestycje związane z utrzymaniem trwałych użytków zielonych, a także realizowane w gospodarstwach, w których głównym kierunkiem produkcji jest trzoda chlewna.

Propozycje zmiany kryteriów wyboru wniosków określa projekt rozporządzenia ministra rolnictwa. Dokument jest w trakcie konsultacji społecznych.

Po aktualizacji danych, wnioski o przyznanie pomocy zostaną ponownie ocenione pod względem spełniania zmienionych kryteriów wyboru, a następnie uszeregowane w kolejności, wynikającej z liczby przyznanych punktów. Powstanie jedna lista kolejności przysługiwania pomocy. Wnioski złożone w 2011 r. w naborze dotyczącym restrukturyzacji sektora mleczarskiego będą oceniane według tych samych kryteriów, co wnioski złożone w innych naborach - zaznacza resort.

Źródło: PAP/ Świat Rolnika


Autor: Polska Agencja Prasowa

ARiMR przedłuża termin składania wniosków o modernizację gospodarstw


Autor: Monika Faber

Unijne dofinansowanie na zielone technologie już jesienią


Autor: Świat Rolnika

Prowadzisz biznes na wsi? Pośpiesz się ze złożeniem wniosku o premię


BULT SMOGOWICZE