PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / ARiMR: Hodowcom loch i prosiąt wypłacono już 115 mln zł

ARiMR: Hodowcom loch i prosiąt wypłacono już 115 mln zł

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-05 20:30:00
ARiMR

Jak informuje ARiMR, wypłacono już ponad 115 mln zł wsparcia dla rolników utrzymujących lochy i prosięta. Wnioski można składać do 29 kwietnia.

Dotychczas do Agencji, w ramach trwającego naboru, wpłynęło niemal 13,9 tys. wniosków na kwotę blisko 204 mln zł, z czego Agencja zrealizowała 5,2 tys. płatności na ponad 115 mln zł.

Nadal można składać wnioski do ARiMR

Dofinansowanie przysługuje rolnikom, którzy na dzień 15 listopada 2021 r. prowadzili gospodarstwo utrzymujące świnie, a w okresie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. urodziło się w nim minimum 10 prosiąt. Oznakowanie tych zwierząt musi być zgłoszone do ARiMR do 15 kwietnia 2022 r.

Wysokość pomocy wynosi 1000 zł za każde 10 prosiąt – nie więcej jednak niż 500 tys. zł dla jednego producenta trzody chlewnej. Może on złożyć więcej niż jeden wniosek o takie wsparcie, lecz pomoc do danej sztuki trzody chlewnej można otrzymać tylko raz.

Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można złożyć osobiście, przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub nadać przesyłką rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej. O dotrzymaniu terminu decyduje data ich wpływu do placówki Agencji.

arimr

Czytaj też: Dopłaty do loch nadal budzą wątpliwości polskich hodowców

PAP/fot.pixabay

 


Autor: Sebastian Wroniewski

Producenci warzyw szklarniowych otrzymają wsparcie? Jest odpowiedź MRiRW


Autor: Sebastian Wroniewski

ARiMR: Sadownicy należący do organizacji nie mogą sami wnioskować o wsparcie


Autor: Świat Rolnika

Pomoc suszowa nie ruszyła! A ruszyć miała planowo...


BULT SMOGOWICZE