PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Ceny rolnicze / Ceny paliw na stacjach są obecnie niższe niż pod koniec marca

Ceny paliw na stacjach są obecnie niższe niż pod koniec marca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-06 21:30:00
Ceny paliw

Taniejąca na rynkach ropa naftowa wpłynęła na spadek ceny paliw na stacjach benzynowych – poinformował portal e-petrol.pl.

“W porównaniu do końca marca litr benzyny Pb95 kosztuje o 15 groszy mniej, a litr oleju napędowego o 37 groszy mniej” – przekazali analitycy portalu. Z badania zrealizowanego przez e-petrol.pl wynika, że w najniższych cenach benzynę 95-oktanową tankują kierowcy na Pomorzu i w województwie świętokrzyskim. Natomiast najdrożej tankują kierowcy z regionu województwa zachodniopomorskiego.

Taniejąca ropa przełożyła się na niższe ceny paliw

Eksperci portalu zwrócili uwagę, że wyraźna przecena notowań ropy oraz paliw w cennikach krajowych producentów, jakie obserwowaliśmy od końca marca, wpłynęła na spadek ceny paliw. W pierwszym tygodniu kwietnia litr benzyny Pb95 i diesla kosztuje odpowiednio o 15 i 37 groszy mniej niż na koniec marca.

"Aktualnie ich średnie ogólnopolskie ceny wynoszą 6,52 oraz 7,29 zł/l. O 6 groszy tańszy niż przed paroma dniami jest również autogaz, który w zeszłym tygodniu ustanowił swój historyczny rekord cenowy. Dziś litr tego paliwa jest oferowany średnio po 3,73 zł" – poinformowali analitycy e-petrol.pl.

Ceny paliw

Paliwa są najtańsze na Pomorzu

Z najnowszego badania stacji zrealizowanego przez e-petrol.pl wynika, że w najniższych cenach benzynę 95-oktanową tankują kierowcy na Pomorzu i w województwie świętokrzyskim, gdzie za jej litr płaci się 6,49 zł. Olej napędowy jest najtańszy na Opolszczyźnie, gdzie ta sama ilość diesla kosztuje przeciętnie 7,17 zł. Za LPG najmniej płaci się w województwie świętokrzyskim – 3,67 zł.

Najwyższe ceny paliw w przypadku benzyny Pb95 portal zarejestrował w rejonie województwa zachodniopomorskiego, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 6,57 zł. Na Lubelszczyźnie ze średnią ceną 7,41 zł/l najdroższy jest diesel, a za LPG najwięcej płaci się na Pomorzu – 3,77 zł/l.

Czytaj też: Ceny ropy notują wahania na giełdach przez brak decyzji UE

PAP/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ceny ropy mogą zakończyć czwarty tydzień z rzędu ze wzrostem


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ceny skupu produktów rolnych większe w ubiegłym miesiącu o ponad 40%


Autor: Polska Agencja Prasowa

Gantner: Ceny żywności ustabilizują się w II połowie 2023 roku


BULT SMOGOWICZE