PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Agrobiznes / Ukraińskie porty zawieszają funkcjonowanie. Łańcuchy dostaw zagrożone

Ukraińskie porty zawieszają funkcjonowanie. Łańcuchy dostaw zagrożone

Autor: Michał Rybka 2022-02-28 17:30:00
ukraińskie porty

Ukraińskie porty nie funkcjonują w pełni. Większość portów zostało zamkniętych lub zdobytych przez rosyjskie wojska. To powoduje przecięcie łańcucha dostaw.

Marynarka Wojenna Rosji powiadomiła o zamknięciu obszaru w północno-zachodniej części Morza Czarnego. W związku z tym Państwowa Administracja Portów Morskich Ukrainy zamknęła wejścia oraz wyjścia większości swoich portów – informuje o tym serwis prasowy AMPU na Facebooku.

Ukraińskie porty blokują ruch

Według służby wysyłkowej Przedsiębiorstwa Państwowego AMPU “na dzień 26 lutego wjazd oraz wyjazd do portów Skadovsk, Chersoń, Mikołajów, Olbia, Odessa, Morze Czarne, Południe, Biełgorod-Dniestr, Izmaił, Reni, Ust- Dunaisk jest zamknięty, do portów Mariupol i Berdiańsk jest otwarty” – czytamy dalszej części oświadczenia.

Ponadto trzeba odnotować, że operacje ładunkowe są zawieszone, z wyjątkiem portów Czernomorsk, Piwdenny, Mikołajów, Reni, gdzie takie operacje są częściowo wykonywane.

Jednocześnie otwarte są kanały ujścia Dunaju Bystre, HMK, BDLK.

Portal internetowy agronews.ua przekazuje, że według Państwowej Straży Granicznej Ukrainy, Marynarka Wojenna Rosji zamknęła obszar w północno-zachodniej części Morza Czarnego, rzekomo w celu „operacji antyterrorystycznej”.

ukraińskie porty

Porty mają ważne znaczenie strategiczne i zaopatrzeniowe

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Uderzyły w szereg ukraińskich miast, a obiekty wojskowe Sił Zbrojnych Ukrainy zostały zaatakowane. Prawdopodobna jest także awaria jądrowa na Ukrainie.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny. Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział powszechną mobilizację. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. Ukraińskie porty są ważnym punktem w walce i stanowią jedne z głównych celów rosyjskiego najeźdźcy, gdyż to właśnie one w dużym stopniu zaopatrują głąb kraju w niezbędne do walki rzeczy. 

Czytaj także: PIE: Ukraińska gospodarka musi zostać uratowana

źródła:agronews.ua/fot.pexels.com


Piwo bardziej ekologiczne. Branża piwowarska się zmienia

Autor: Tomasz Racki 2022-06-29 07:04:00

IJH: Liczba producentów ekologicznych w Polsce stale się zwiększa

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-26 01:00:00

KSeF problematyczny. Firmy nie spieszą się z przechodzeniem na nowy system

Autor: Tomasz Racki 2022-06-25 22:00:00

BULT SMOGOWICZE