movie-icon

Video

Talk icon

Relacje i reportaże

14-06-2017

Autor: Anna Kołcon

"Polska Smakuje". Bardzo smakuje… [WIDEO]

Ponad 120 producentów, których wyroby otrzymały znaki "PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność", zaprezentowało podczas pikniku zorganizowanego przez ministerstwo rolnictwa na terenie Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec swoją pyszną ofertę.

Ponad 120 producentów, których wyroby otrzymały znaki "PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność", zaprezentowało podczas pikniku zorganizowanego przez ministerstwo rolnictwa na terenie Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec swoją pyszną ofertę.

 

Hasło "Polska Smakuje" przyświecało Piknikowi Poznaj Dobrą Żywność, który odbywał się na warszawskim Służewcu. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Agroturystyka prezentowała swoje mocne strony i ofertę. Wystawa zwierząt hodowlanych z krowami, końmi, kozami i innymi zwierzętami przyciągała małych i dużych uczestników imprezy. Strefa dziecięca dała możliwość świetnej zabawy pociechom oraz odetchnięcia ich rodzicom. Wystawa zabytkowych maszyn rolniczych wprawiała w zdumienie tych, którzy nie mogli sobie wyobrazić, jak przy pomocy takiego sprzętu uprawiano pole, czy zbierano polny. Obszar degustacji cieszył wszystkich smakiem i zapachami, ponieważ kucharze przygotowywali niezwykle smaczne potrawy z wieprzowiny, wołowiny kulinarnej i drobiu, a także z owoców, warzyw i nabiału. Gonitwa 3-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej, rozgrywana na dystansie 1400 metrów, o Nagrodę Haracza, objęta patronatem honorowym ministra rolnictwa przyprawiła obserwatorów o szybsze bicie serca.  Zespół Pieśni i Tańca "Golądkowo" swoimi występami cieszył oko i ucho. 

 

Wszystkie te atrakcje sprawiły, że weekendowa wycieczka na służewiecki tor była znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jednak były równocześnie jedynie dodatkiem do prezentacji polskim smaków z terenu całego naszego kraju. Ponad 120 producentów pokazało na Służewcu swoją żywność najwyższej jakości. Ich wyroby otrzymały znaki "PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność". Każdy z odwiedzających mógł podejść do stoisk i porozmawiać o ofercie zarówno z przedstawicielami ogólnopolskich firm, jak również regionalnymi producentami. 

 

Ekipa swiatrolnika.info, obecna na imprezie, zapytała wybranych wystawców o smaki i produkty, które są ich dumą oraz źródłem sukcesu i utrzymania. Jeśli jesteście ciekawi, co mówili o serach, chlebie, wędlinach, warzywach, ziołach i nalewkach, koniecznie obejrzyjcie materiał wideo.


 

Piknik Poznaj Dobrą Żywność jest corocznym wydarzeniem promującym polską żywność. Podczas jego trwania na własnej skórze, a raczej podniebieniu, można przekonać się, co znaczy jeść dobrze i zdrowo.

Materiał został zrealizowany w ramach kampanii "Dobre, bo naturalne" prowadzonej przez Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia.

 

Reporter: Anna Kołcon

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/swiatrolnika.info

Fot. swiatrolnika.info

swiatrolnika.info 2023