O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – POLITYKA

18-08-2021

Autor: Świat Rolnika

Jak internet wpływa na człowieka i czy więcej nam daje, czy zabiera?

Jak internet wpływa na ludzi? Czy powinniśmy nakładać sobie ograniczenia? Jak i czy w ogóle dzieci powinny korzystać z internetu? Gościem Łukasza Warzechy w programie Polska na Serio BIZNES jest prof. UKSW dr hab. Monika Przybysz.

Internet – jak wpływa na ludzi?

Jak internet wpływa na człowieka? Czy nowoczesna technologia więcej nam daje, czy więcej nam zabiera?

To trochę jest tak, jak z młotkiem. Możemy młotkiem zbijać bardzo piękne rzeczy i robić śliczne meble bądź też inne rzeczy, a możemy też po prostu uderzać się w palec, albo też możemy zrobić komuś krzywdę. Także z internetem, jak z każdą inną rzeczą, jeśli będziemy rozsądnie jej używać, to będziemy mogli naprawdę bardzo wiele się nauczyć i rozwijać, ale też tak naprawdę budować. Natomiast jeśli będziemy go nadużywać i źle używać, przekraczać takie przyzwoite normy powiedzmy dawki dziennej, no to tak jak ze wszystkim, po prostu będzie nam szkodzić.

– tłumaczy Monika Przybysz.

Kołodziejczak: AgroUnia złożyła wniosek o rejestrację partii politycznej

Internet nie powinien nam zabierać całego życia

Jak tłumaczy Monika Przybysz, internet nie powinien zabierać nam całego życia. Jeśli pracujemy zdalnie, rozrywek powinniśmy szukać poza internetem oraz wyznaczać sobie pewne ograniczenia.

Dzieci do trzeciego roku życia w ogóle nie powinny korzystać z internetu, z urządzeń mobilnych, ze smartfona, z tabletu, dlatego, że przez te pierwsze 3 lata mózg najbardziej silnie się rozwija i żeby się rozwijał równomiernie, to człowiek nie powinien skupiać się tylko na jednej aktywności. Tego internetu oczywiście też możemy inaczej używać, bo to są inne aktywności i ogląda się przez internet troszkę inaczej. Generalnie powinniśmy dążyć do tego, żeby ten internet był wykorzystywany nie tyle do całkowitego takiego przeznaczania czasu na wszystkie rozrywki i na wszystko co robimy, także poza pracą zawodową. Jeśli pracujemy zawodowo przez internet to na pewno rozrywka nie w internecie, tylko poza nim powinna być taką równowagą, która pozwoli normalnie funkcjonować. Jeśli zauważamy pewne symptomy takiego naszego zachowania, które wskazuje na nadużywanie internetu, zaczynamy tak naprawdę być nawet czasem agresywni, zaczynamy mieć bardzo dużo smutku w życiu, takiego słabego nastroju i zauważamy zmiany w naszym zachowaniu, to niestety to jest pierwszy sygnał do tego, że za dużo używamy tego internetu i wtedy warto jest ograniczyć naszą aktywność tylko i wyłącznie do pracy zawodowej.

– tłumaczy Monika Przybysz.

swiatrolnika.info 2023