O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – PODWÓJNY KONTEKST

17-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Prof. Dudek: Janusz Kowalski jest najbardziej antypisowskim ziobrystą

Czy nowopowołany wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski będzie kontynuował krytykę PiSu? Na Podwójny Kontekst zapraszają prof. Antoni Dudek oraz Łukasz Warzecha.

Prowadzący omówili dymisję dotychczasowego wiceministra rolnictwa, Norberta Kaczmarczyka i zastąpienie go przez Janusza Kowalskiego. Zwrócili uwagę, że nowy wiceminister w przeszłości wielokrotnie atakował politykę rządu, jak i samego premiera Mateusza Morawieckiego. Według ich prognoz w kolejnych miesiącach możemy oczekiwać kolejnych uderzeń w stronę PiSu i Morawieckiego.

Nominacja nowego wiceministra rolnictwa

We wtorek rzecznik rządu informował, że premier przyjął wniosek ministra rolnictwa o odwołaniu Norberta Kaczmarczyka z funkcji wiceministra rolnictwa. Pod koniec sierpnia media informowały o wystawnym ślubie Kaczmarczyka, polityka Solidarnej Polski. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W czwartek nominację na stanowisko wiceministra rolnictwa otrzymał Janusz Kowalski. Zdaniem profesora Antoniego Dudka wybór Kowalskiego przez Ziobrę jest uderzeniem w Mateusza Morawieckiego.

“Premier podczas dymisji Norberta Kaczmarczyka powiedział, że Solidarna Polska oczywiście ma prawo rekomendować, chociaż chyba wtedy nie przypuszczał, że Zbigniew Ziobro wykorzysta okazję, żeby wybrać najgorszego możliwego z punktu widzenia Morawieckiego polityka swojej partii, czyli Janusza Kowalskiego. Warto przypomnieć usuniętego z rządu ewidentnie na żądanie premiera w ubiegłym roku po bardzo ostrych atakach przez właśnie wiceministra zasobów państwowych” – powiedział Antoni Dudek.

Redaktor Łukasz Warzecha przypomniał, czego dotyczyła krytyka Janusza Kowalskiego, wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem nowy wiceminister rolnictwa na pewno będzie miał pole do popisu na nowym stanowisku m.in. w temacie Zielonego Ładu.

“Przypomnijmy naszym widzom, czego ta krytyka dotyczyła, bo to jest ten temat, na którym Janusz Kowalski jedzie od dawna – moim zdaniem zresztą w dużej mierze słusznie. Dotyczyła ona do polityki klimatycznej rządu i decyzji przede wszystkim związanych z tą polityką – dotyczących też górnictwa – które firmował Mateusz Morawiecki. Jest to temat również jakoś tam związany z ministerstwem rolnictwa, bo przecież mamy Zielony Ład dla rolnictwa. Dlatego myślę, że to Janusz Kowalski też będzie miał spore pole do popisu na nowym stanowisku” – wyjaśnił Łukasz Warzecha.

Janusz Kowalski to najbardziej antypisowski ziobrysta 

Profesor Antoni Dudek uważa, że Janusz Kowalski nie wierzy w dalszą koalicję wyborczą z Prawem i Sprawiedliwością i w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się z jego strony “brutalnych ataków na politykę Morawieckiego i PiSu”.

“Nie mam wątpliwości, że Janusz Kowalski kompletnie nie wierzy w przyszłe utrzymanie koalicji wyborczej Solidarnej Polski z PiSem, bo gdyby wierzył, to by mówił nieco inaczej w przeszłości, lecz on dalej będzie podtrzymywał swoją narrację. A ponieważ w to nie wierzy, to on uważa, że jego partyjka ma w tej chwili jeszcze kilkanaście miesięcy, żeby tak dokopać PiSowi, przedstawiając się w roli tego niezłomnego obrońcy polskiego interesu narodowego, żeby w razie czego kiedy nastąpi to co on uważa za nieuchronne, czyli wyrzucenie przez Kaczyńskiego Ziobry i całej jego partyjki ze wspólnych list, ratować się jakoś albo samodzielnie, albo z Konfederacją. Moim zdaniem Janusz Kowalski będzie konsekwentnie tę linię teraz realizował i będziemy świadkami bardzo wielu bardzo brutalnych ataków wiceministra Kowalskiego na politykę Morawieckiego i PiSu” – podkreślił profesor Dudek.

Czytaj też: Janusz Kowalski powołany na stanowisko wiceministra rolnictwa

swiatrolnika.info 2023