O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – PODWÓJNY KONTEKST

04-12-2021

Autor: Świat Rolnika

Mejza jest przykładem, w jakim stanie moralnym jest PiS

Na „Podwójny Kontekst” zapraszają Łukasz Warzecha oraz prof. Antoni Dudek. Opowiedzą m.in. o postaci Łukasza Mejzy. Poseł Mejza jest bohaterem wielu skandali.

Media ujawniły, że poseł był prezesem i właścicielem spółki oferującej cierpiącym na m.in. choroby nowotworowe czy neurologiczne, terapię komórkami macierzystymi w zagranicznych klinikach. Ponadto poseł jest zamierzany w aferę związaną z domniemanym wyłudzaniem dotacji na szkolenia, które – według mediów – miały być fikcyjne. Można powiedzieć, że kolejne afery wokół Mejzy wypływają wręcz codziennie.

Mejza jest problemem dla PiS

Jak tłumaczy profesor Antoni Dudek, osoby takie jak Łukasz Mejza i ciągnące się za nimi afery, są coraz większym problemem dla Prawa i Sprawiedliwości. Problemem, którego PiS nie może się pozbyć, bo za wszelką cenę próbuje utrzymać większość w Sejmie.

,,Mejza jest dla mnie w ogóle ciekawym przypadkiem. Nie wnika w tym momencie w to, czy zarzuty wobec niego są całkowicie prawdziwe, bo ja tej sprawy nie badałem. Myślę, że ona będzie jeszcze badana, aczkolwiek z każdym dniem się uprawdopodabnia. Tłumaczenia Mejzy, że zajmował turystyką medyczną, no są delikatnie mówiąc wątpliwe. Turystyka medyczna raczej kojarzy się z operacjami plastycznymi, jakimiś zabiegami upiększający, a nie kojarzy się z onkologią. Jeżeli ktoś uprawiał turystykę medyczną w obszarze onkologii, to rzeczywiście sprawa jest bardzo wątpliwa. Natomiast sam życiorys Mejzy jest bardzo ciekawy. On reprezentuje takie najnowsze pokolenie polskich polityków i to jest przygnębiające. Próbował najpierw zaistnieć w ruchu Kukiza, później próbował w Polsce Fair Play Roberta Gwiazdowskiego, która no nie nie zyskała popularności. Później trafił do PSL-u, gdzie był ostatni na liście, więc mandatu nie zdobył. Ale ponieważ pani poseł PSL Fedak umarła, to on zajął jej miejsce i nagle objawił się w Sejmie za sprawą PSLu, ale oczywiście nie był zainteresowany PSL-em, tylko był zainteresowany ofertą, którą miało dla niego Prawo i Sprawiedliwość, oczywiście za pośrednictwem Partii Republikanie, która dzisiaj odgrywa taką rolę grupy ratunkowej dla posłów-desperatów w Sejmie” – stwierdza prof. Antoni Dudek.

Mejza pokazuje, w jakiej kondycji dzisiaj wewnętrznie jest władza

Zdaniem profesora Dudka, Łukasz Mejza jest idealnym przykładem tego, w jakim stanie moralnym dziś jest PiS, które toleruje aferzystów dla utrzymania władzy.

,,Oczywiście to nie jest tak, że tylko PiS tego typu rzeczy robił, bo w przeszłości i SLD, i PO również podobne chwyty stosowały. Natomiast powiedzmy sobie jasno, że Mejza jest przykładem ewolucji moralnej PiS. To PiS tłumaczył, że ma wyższe standardy niż reszta partii i tymi wszystkimi rzeczami nas karmiono przez lata. A tu nagle pojawił się poseł, bez którego PiSowi trudno będzie utrzymać większość w Sejmie, i nie wyrzuca go z tego stanowiska ministerialnego, pomimo kolejnych afer. To pokazuje jak w PiSie osłabły takie instynkty samozachowawcze, bo dawniej prezes Kaczyński by Mejzę wyrzucił w ciągu 24 godzin. Takie przypadki się też zdarzały i przecież pozbywano się posłów i senatorów, którzy byli bohaterami dużo mniejszych skandali niż poseł Mejza. To jest dla mnie bardzo znamienne, bo to pokazuje, w jakiej kondycji dzisiaj wewnętrzne jest władza i ta kondycja jest po prostu słaba” – ocenia prof. Antoni Dudek.

swiatrolnika.info 2023