O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – DEBATY

22-04-2020

Autor: Świat Rolnika

Produkt Polski – odpowiedzialność w trudnych czasach

Produkt Polski –  Odpowiedzialność w trudnych czasach. Pod tą nazwą odbyła się wideokonferencja zorganizowana przez Instytut Gospodarki Rolnej. Osoby z branży rolniczej mogły zabrać głos w sprawie patriotyzmu konsumenckiego. Swoimi uwagami podzielił się również szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Produkt Polski – dlaczego warto stawiać na patriotyzm konsumencki?

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski słusznie zauważył, że warto promować polskie produkty. Polityk zaznaczył, że mylne są stwierdzenia mówiące o tym, że kapitał nie ma narodowości. Wszystkiego na świecie jest pod dostatkiem, ale właśnie z tego powodu powinniśmy zabiegać o swoje. Przykład koronawirusa pokazuje, jak ważne jest krajowe zaopatrzenie w żywność. Podczas konferencji Produkt Polski minister podkreślał także, jak istotna dla bezpieczeństwa żywnościowego kraju jest walka o polskich rolników. Gdyby do obecnych nieszczęść musielibyśmy dodatkowo doliczyć brak żywności, nasz kraj znalazłby się w trudnej sytuacji. Na szczęście w tej kwestii nie jesteśmy zagrożeni.

Produkt Polski – minister rolnictwa chce promować polską żywność

Polska jest nie tylko krajem bezpiecznym żywnościowo. Możemy się również pochwalić żywnością dobrej jakości. Jest to żywność, którą dzielimy się ze światem. W tej chwili większym problemem są zrywające się rynki eksportowe. Kraje zamykają się, ponieważ bronią się przed chorobami. Przerywają się łańcuchy dostaw, brakuje kierowców do transportu lądowego, przykłady można by mnożyć. Natomiast to, czego inne kraje nam zazdroszczą to właśnie żywność, ponieważ Polska ma jej pod dostatkiem. Niektóre państwa pokroju Szwajcarii czy Japonii dokładają do produkcji własnej żywności. Choć stać je na kupno produktów wyłącznie z zagranicy, one wiedzą, że należy mieć własną żywność

– mówił minister Ardanowski, podkreślając, że polskie produkty powinny być wspierane przez polskich obywateli dla dobra nas wszystkich.

Produkt Polski – warto wspierać krajowy rynek

W dobie pandemii wiele państw zaczęło namawiać swoich obywateli do zakupu krajowych produktów. Taka postawa nie tylko pozwoli producentom rolnym łatwiej przejść przez ekonomiczny kryzys, ale zapewni również bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Wideokonferencja Produkt Polski była więc istotna ze strategicznego punkty widzenia. Polacy muszą mieć świadomość korzyści płynących ze wspierania krajowych marek. W ten sposób można okazać nie tylko solidarność z rolnikami, ale również efektywnie wspierać polską gospodarkę.

Zobacz także: Gastronomia jest zdezorientowana. Łukasz Mrowiński o ważnej gałęzi biznesu

Świat Rolnika/MP/Fot. A. Radzik

swiatrolnika.info 2023