PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Szydło: Pakiet Fit for 55 doprowadzi do zubożenia Europejczyków

Szydło: Pakiet Fit for 55 doprowadzi do zubożenia Europejczyków

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-15 16:15:00
Fit for 55

Fit for 55, którego celem jest obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. do 2030 roku, doprowadzi do zubożenia Europejczyków – ostrzegła Beata Szydło.

Europosłanka Beata Szydło podczas debaty w Parlamencie Europejskim zwróciła uwagę, że “dla wielu Europejczyków te Święta są pełne obaw. Chcą (oni) się cieszyć, chcą się radować, chcą je spędzić ze swoimi rodzinami, ale jednocześnie martwią się, ponieważ Europa przeżywa w tej chwili bardzo wiele kryzysów”. Podkreśliła również, że proponowane przez Komisję Europejską rozwiązania nie mogą odbywać się kosztem Europejczyków.

Pakiet Fit for 55 będzie drenował kieszenie Europejczyków

"Już za kilka dni będziemy cieszyć sięFit for 55 022 Bożym Narodzeniem. Będziemy świętować narodzenie Chrystusa. Ale dla wielu Europejczyków te Święta są pełne obaw. Chcą (oni) się cieszyć, chcą się radować, chcą je spędzić ze swoimi rodzinami, ale jednocześnie martwią się, ponieważ Europa przeżywa w tej chwili bardzo wiele kryzysów. Ten, o którym tutaj tak wiele mówiono – związany z pandemią; ten, który związany jest z zagrożeniem naszej granicy ze strony reżimu białoruskiego i Putina; i też wreszcie to, że Europa bardzo ubożeje. Ubożeją Europejczycy, europejska gospodarka zaczyna mieć poważne problemy" – oświadczyła Szydło podczas debaty poprzedzającej posiedzenie Rady Europejskiej.

"Państwo mówicie, że potrzebne jest przyspieszenie tych ambitnych celów energetycznych, klimatycznych. Tak, wielokrotnie podkreślamy – klimat trzeba bronić, trzeba go ratować, trzeba wprowadzać takie zmiany, które dadzą przyszłym pokoleniom lepsze życie. Ale nie może to odbywać się kosztem Europejczyków. Nie może to odbywać się na zasadzie romantycznych wyobrażeń, że pakiet Fit for 55 zmieni wszystko na lepsze. Nie, on nie zmieni tego na lepsze. On doprowadzi do jeszcze większych problemów i zubożenia Europejczyków. Dlatego musimy przede wszystkim skoncentrować się na rewizji tego pomysłu. Musimy zastanowić się, czy te pomysły, które tam zostały zawarte służą Europejczykom, czy są przeciwko nim" – powiedziała była premier Polski.

Wtórowała jej inna eurodeputowana PiS Anna Zalewska, stwierdzając, że Komisja Europejska prowadzi wojnę z Europejczykami.

"To jest pozwalanie na to, żeby ETS, czyli europejski system opłat za uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, drenował kieszenie obywateli. (...) Nie możemy być zakładnikami spekulacji i złodziejstwa. Pakiet Fit for 55 to tylko wariacje na temat tego ETS. Apeluję do Komisji Europejskiej, żeby zakończyła wojnę z Europejczykami" – oświadczyła polityk.

Przypomnijmy, że zdaniem doradcy Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej, Pawła Sałka, Fit for 55, to program trudny do zrealizowania.

Czytaj też: Unijny pakiet Fit for 55 wyzwaniem dla lotnictwa

PAP/fot.Facebook/Pixabay