PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Senacka Komisja Rolnictwa jest seksistowska? Tak twierdzi posłanka PiS, wiceminister rolnictwa

Senacka Komisja Rolnictwa jest seksistowska? Tak twierdzi posłanka PiS, wiceminister rolnictwa

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-16 11:15:00
Komisja Rolnictwa

We wtorek w Senacie obradowała Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród tematów do rozpatrzenia była między innymi ustawa o zmianie ustawy o kołach gospodyń wiejskich. Posłanka PiS Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa, poinformowała na Twitterze, że podczas posiedzenia komisji miało dojść do seksistowskiego zachowania jednego z uczestników spotkania.

Seksistowska Komisja Rolnictwa

Czy Komisja Rolnictwa w Senacie jest seksistowska? Posłanka PiS Anna Gembicka twierdzi, że podczas obrad, Władysław Serafin z kółek rolniczych, zwrócił się do niej w seksistowski sposób. Uczestnik posiedzenia miał nazwać posłankę określeniem „panienka”. Zdaniem posłanki takie zachowanie to seksizm.

Seksizm w życiu publicznym cały czas jest problemem. Mówienie o kobiecie per „ta panienka” na posiedzeniu Kom. Rolnictwa w Senacie jest skandaliczne i niedopuszczalne. Właśnie w ten sposób zwrócił się do mnie Władysław Serafin z kółek rolniczych na posiedzeniu dzisiejszej komisji.

– napisała posłanka PiS.

Internauci zwrócili uwagę, że określenie nie jest seksistowskie, a poza tym polskie rolnictwo ma inne, ważniejsze problemy.

Jeśli to jest jedyny problem, który widzi Pani podczas trwania komisji rolnictwa, i uważa Pani, że właśnie o tym fakcie warto poinformować na tt, to ewidentnie jest Pani na nie odpowiednim stanowisku. Poza tym wszystko okej w rolnictwie?

– napisał rolnik Jarosław Deneka.

Wpis skomentował również Marek Miśko:

O nas mówią, że jesteśmy bandytami dręczącymi zwierzęta. Obrażanie rolników w życiu publicznym cały czas jest problemem.

Czytaj więcej: Szczepan Wójcik ostro: Dość dyktatu pseudoekologów!

TT.fot.fb