PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Anna Gembicka: kluczowe znaczenie dla obszarów wiejskich ma infrastruktura

Anna Gembicka: kluczowe znaczenie dla obszarów wiejskich ma infrastruktura

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-08-27 14:00:00
Anna Gembicka

Kluczowe znaczenie dla obszarów wiejskich ma infrastruktura. W wielu miejscach wciąż są problemy z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną czy społeczną – oceniła podczas drugiego dnia kongresu Forum Wizja Rozwoju w Gdyni wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka.

Anna Gembicka: Aby wieś mogła się rozwijać potrzebna jest infrastruktura

Anna Gembicka, podczas drugiego dnia kongresu Forum Wizja Rozwoju odbywającego się w Gdyni, oceniła, że w rozmowach o rozwoju wsi bardzo ważne są kwestie związane z infrastrukturą.

Kluczowe znaczenie dla obszarów wiejskich ma infrastruktura. W wielu miejscach wciąż są problemy z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną, społeczną – remizami, świetlicami, czy tą związaną z dostępem do szerokopasmowego internetu. To się łączy

– powiedziała.

Czytaj też: Od września nowy adres internetowy ARiMR! Sprawdź co się zmieni!

Anna Gembicka: Rolnictwo i obszary wiejskie niesamowicie się rozwijają

Jak dodała, wiele osób ma obraz wsi, jako miejsca, które jest zacofane.

Rolnictwo i obszary wiejskie niesamowicie się rozwijają, rolnictwo jest tym sektorem, w którym bardzo dobrze widać wszystkie przemiany technologiczne, postęp technologiczny, na który musimy znaleźć pewną receptę

– mówiła wiceminister.

Mówiąc o rozwoju technologicznym w rolnictwie Gembicka przypomniała, że ramach Polskiego Ładu powstanie systemu monitorowania upraw rolnych, który ma wspomagać rolników w radzeniu sobie ze skutkami zmian klimatu.

O technologie oparty będzie również program paszportyzacji polskiej żywności

– dodała Gembicka i przypomniała, że jego celem będzie umożliwienie śledzenia drogi produktu rolnego od pola do stołu oraz walka z podrabianiem polskiej żywności.

PAP/fot.Facebook