PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Polityka / Morawiecki: Środki z KPO trafią na transformację energetyczną 

Morawiecki: Środki z KPO trafią na transformację energetyczną 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-03 10:30:00
Morawiecki

Środki z KPO w dużym stopniu zostaną przeznaczone na transformację klimatyczną i energetyczną – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

To dobrze przysłuży się polskiej gospodarce i społeczeństwu, a także pozwoli zwalczyć uzależnienie Europy od surowców energetycznych z Rosji – dodał. Odnosząc się do toczącej się na Ukrainie wojny, zwrócił uwagę, że Ukraińcy walczą o wartości europejskie, jak prawo do życia, wolność, suwerenność.

Morawiecki: Środki z KPO przysłużą się polskiej gospodarce

Szef rządu podkreślił na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą i szefową KE Ursulą von der Leyen, że środki z Krajowego Planu Odbudowy w dużym stopniu zostaną przeznaczone na transformację klimatyczną i energetyczną.

"Jestem głęboko przekonany, że to dobrze przysłuży się polskiej gospodarce, polskiemu społeczeństwu i temu, aby zwalczyć strategiczne zagrożenie, które dzisiaj ujawniło się z całą swoją mocą, czyli uzależnienie Europy od surowców energetycznych z Rosji" – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki

Odnosząc się do toczącej się na Ukrainie wojny, Morawiecki zwrócił uwagę, że Ukraińcy walczą o wartości europejskie, jak prawo do życia, wolność, suwerenność. Oświadczył, że Ukraina musi przetrwać jako niezależne państwo, a Rosja nie może odnieść sukcesu w tej wojnie.

Premier poprosił szefową KE – w imieniu ukraińskich władz, z którymi spotkał się w środę – o jak najdalej idącą pomoc w wypracowaniu dla Ukrainy statusu kraju kandydującego do UE.

Czytaj też: Polski KPO czeka jeszcze na akceptację państw UE

PAP/fot.Twitter/Pixabay