O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Blog

19-06-2017

Autor: Świat Rolnika

Wieś pełna talentów muzycznych [WIDEO]

Na wsiach dzieci są bogate w wiele talentów. W miejscowości Wicie tworzą całą młodzieżową orkiestrę dętą, która działa przy OSP. Ich występu można było posłuchać w czasie Obchodów Święta Ludowego, które odbywały się w Ministerstwie Rolnictwa. Powołanie do życia grupy muzycznej, składającej się z miejscowej młodzieży było inicjatywą Waldemara Wojciechowskiego, który obecnie pełni funkcję kierownika orkiestry.

Na wsiach dzieci są bogate w wiele talentów. W miejscowości Wicie tworzą całą młodzieżową orkiestrę dętą, która działa przy OSP. Ich występu można było posłuchać w czasie Obchodów Święta Ludowego, które odbywały się w Ministerstwie Rolnictwa. Powołanie do życia grupy muzycznej, składającej się z miejscowej młodzieży było inicjatywą Waldemara Wojciechowskiego, który obecnie pełni funkcję kierownika orkiestry.

 

– Wzięło się to stąd, że znałem kilkoro dzieci muzycznie uzdolnionych, które grały na klawiszowych instrumentach, a skoro mogły grać na klawiszowych, to mogły i na dętych. A skoro pojawiła się możliwość nieodpłatnego pozyskania instrumentów dętych... I tak się zaczęło

 

– wspomina pan Waldemar.

 

Swoje talenty wokalne w orkiestrze "szlifują" nie tylko dzieci. Wprawdzie kierownik wspomina o 8- letnich uczestnikach, ale ćwiczą się również młodzi w wieku 24 lat. Co potwierdza, że muzyka nie zna barier, a wystarczą chęci do nauki i... talent. Nieoszlifowane talenty "obrabia" kapelmistrz, który sam jest pasjonatem muzyki, a jego kariera muzyczna sięga kapeli Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Orkiestra uświetniała swoją muzyką już wiele uroczystości w Polsce i za granicą.

 

– Ostatni taki wspaniały koncert w Licheniu, gdzie grało 1500 muzyków na instrumentach dętych, a był to koncert poświęcony naszemu wielkiemu rodakowi, św. Janowi Pawłowi II

 

– przybliża kierownik orkiestry.

 

Muzyka tej młodzieżowej orkiestry nie ustępuje profesjonalnym wykonaniom. Mogą to potwierdzić uczestnicy Święta Ludowego, które odbyło się w Resorcie Rolnictwa, gdzie swoją muzyką czas umilała właśnie orkiestra młodzieżowa z Wicia.

 

Reporter: Kalina Brzozowska

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/swiatrolnika.info

Fot.: swiatrolnika.info

swiatrolnika.info 2023