PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Maszyny rolnicze /Maszyny John Deere wsparły wydarzenie „CAVALIADA Tour 2021”

Maszyny John Deere wsparły wydarzenie „CAVALIADA Tour 2021”

Autor: Monika Faber 2022-01-05 22:01:58
John Deere

Maszyny John Deere były częścią największej imprezy jeździeckiej tej części Europy. CAVALIADA Tour to prestiżowy, trzy gwiazdkowy, międzynarodowy cykl zawodów.

Podczas zawodów możemy oglądać m.in. zmagania w czterech konkurencjach: skoki przez przeszkody, powożenie, ujeżdżanie czy widowiskowy WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego). Gospodarzami są cztery miasta – Poznań, Kraków, Warszawa i Sopot. W tym roku, od 16 do 19 grudnia,

Przygotowanie infrastruktury pod profesjonalne zawody to nie lada wyzwanie.

„Od wielu lat współpracujemy z John Deere i wspaniałymi ciągnikami, które wspierają nas przede wszystkim w pielęgnacji parkuru, tak ważnego na tej imprezie. Kluczem jest to, żeby sprawnie i skutecznie wyrównać podłoże w przerwach konkursów. W tym ciągniki kompaktowe John Deere świetnie się sprawdzają, więc ta współpraca układa się bardzo dobrze” – komentuje Henryk Święcicki, Dyrektor Biura Zawodów CAVALIADA Tour. Oprócz precyzyjnego wyrównywania nawierzchni pojazdy Gator Johna Deere’a zapewniały również pomoc w transporcie przeszkód oraz elementów technicznych parkuru.

Impreza nie obyłaby się bez ciągników, które dbają o nawierzchnię parkuru przez cały czas trwania konkursu.

W Poznaniu za kondycję terenu odpowiedzialne były głównie dwa modele kompaktowych ciągników – 3038E i 3046R.. Dzięki małemu promieniowi skrętu i potężnemu silnikowi ciągnik 3038E świetnie dostosowuje się do każdych warunków pracy. Co ważne, nawet przy zamontowanym narzędziu na podnośniku pojazd zachowuje swoją zwrotność. Zdaje egzamin nawet w ograniczonych, ciasnych przestrzeniach jak również w miejscach z ograniczoną wysokością pracy czy przechowywania (składany pałąk ROPS). Model 3038E posiada silnik z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Dzięki temu pojazd wyróżnia się niskim zużyciem paliwa i ma lepszy rozruch w niskich temperaturach, co jest szczególnie ważne w środku sezonu zimowego.

Równie ergonomiczną i wygodną maszyną jest ciągnik 3046R. Udoskonalono go, montując cyfrowy system monitorowania osiągów i LoadMatch™. Dzięki elektrycznemu zarządzaniu mocą silnika, model 3046R gwarantuje maksymalną wydajność w każdych warunkach. Precyzję i wytrzymałość pojazdu gwarantują 3-cylindrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem i dwupedałowa przekładnia E-Hydro.

Ciągniki pracowały i na parkurach, i na rozprzężalniach. Podłoże do John Deere 01rozprzężalni również przygotował John Deere, jest ona w bardzo dobrym stanie, w moim odczuciu była najlepiej przygotowana spośród wszystkich dotychczasowych tourów – mówi Zbigniew Seibt, gospodarz toru.

John Deere pomagał w imprezie

Gator XUV865M z napędem na cztery koła umożliwiał sprawne przewożenie przeszkód między stajniami i parkurami. Pojazd posiada takie udogodnienia jak wspomaganie kierownicy, cyfrową deskę rozdzielczą, w pełni niezależny układ zawieszenia i przestronną wygodną kabinę. Co ważne, model XUV865M ma najwyższy prześwit wśród crossoverów oferowanych przez Johna Deere’a.

Wszystkie maszyny obsługujące CAVALIADĘ bez trudu pracowały na niełatwej przestrzeni. Dzięki przemyślanej konstrukcji gwarantowały też kierowcom maksymalną wygodę.

Przekładnia hydrostatyczna w modelach 3038E i 3046R pozwala na szybką i dokładną zmianę kierunku. Dodatkowo przekładnia posiada ważne zabezpieczenia – ciągniki można uruchomić tylko, gdy dźwignia zakresów jest w położeniu neutralnym. Poza tym, dba on także o nasze bezpieczeństwo - kiedy włączony jest bieg, silnik wyłączy się, jak tylko operator wstanie z fotela.

Ciągniki i Gator bardzo szybko zdobyły serca operatorów. Modele wyposażono w wygodne stanowiska, które sprawdzają się przy różnych posturach. W takich kabinach kilkugodzinna praca jest dla nas dużo lżejsza. Nie chodzi tylko o wyprofilowany fotel czy ogólną przestronność. Ogromnym ułatwieniem są takie szczegóły jak rozmieszczenie e wszystkich elementów prowadzenia i obsługi ciągnika. Są tak ułożone, że jazda nie męczy. Poza tym elementy sterowania zaznaczono kolorami, a cały panel jest bardzo czytelny. O niektórych rzeczach po prostu nie musimy myśleć i się nimi przejmować w trakcie długiego dnia pracy – zauważa Michał Kufel, Territory Turf Manager John Deere.

Wytrzymałe, zwrotne i niezawodne maszyny są nieocenioną pomoc w sprawnej organizacji tak wielkich wydarzeń jak CAVALIADA.

Czytaj również: John Deere 6R – więcej technologii i więcej możliwości

Newseria/fot.John Deere


Import używanych maszyn rolniczych spoza UE wymaga kontroli

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-07 19:00:00

Najpopularniejsze modele ciągników w roku kalendarzowym 2021

Autor: Monika Faber 2022-01-13 09:35:53

Najpopularniejsze przyczepy rolnicze w roku kalendarzowym 2021

Autor: Monika Faber 2022-01-12 15:29:37

BULT SMOGOWICZE