Talk icon

Informacje

11-08-2019

Autor: Świat Rolnika

Zioła i ich zastosowanie w gospodarstwach domowych

Zioła i ich zastosowanie w gospodarstwach domowych

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 3 - 5 września 2019 r. organizuje „Czwarte doroczne szkolenie dotyczące ziół i ich zastosowania w gospodarstwie domowym”. Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego oraz w Centrum Doradztwa Rolniczego. Do udziału w szkoleniu zaproszone są w szczególności osoby odpowiedzialne za wiejskie gospodarstwa domowe.

 

Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy uczestników dotyczącej zastosowania ziół w celach leczniczych a także z właściwościami zdrowotnymi ziół oraz zdobycie wiedzy z zakresy przygotowania domowej apteczki z preparatami zielarskimi. Poprzez uczestnictwo w warsztatach dotyczących dobierania i przetwarzania ziół dobrej jakości, w tym oceny surowców zielarskich uczestnicy nabędą wiedzę na temat odpowiedniego użytkowania roślin stosowanych m.in. w ziołolecznictwie, które mogą zostać wykorzystane w bieżącej pracy w gospodarstwie wiejskim.

 

W pierwszym dniu szkolenia odbędą się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez specjalistów i praktyków w dziedzinie zielarstwa z zakresu odmian roślin zielarskich, zasobów roślinnych małopolski, w tym roślin leczniczych oraz zielarskich roślin miododajnych. Będą miały miejsce także warsztaty ze sposobu dobierania i przetwarzania ziół dobrej jakości, w tym oceny surowców zielarskich. W drugim dniu szkolenia będą miały miejsce dwie wizyty w Muzeum Farmacjilink zewnętrzny w Krakowie oraz w Ogrodzie Botanicznymlink zewnętrzny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Ogrodu Botanicznego. W trzecim dniu uczestnicy w trakcie warsztatów będą mieli możliwość stworzenia „kredensu zielarskiego” - czyli zawartości apteczki domowej.

 

Doradców zainteresowanych udziałem w niniejszym szkoleniu, prosimy o przesłanie wypełnionych Kart zgłoszenia uczestnictwa w terminie do 30 sierpnia 2019 roku. Kartę zgłoszenia oraz informację o uczestniku (w załączniku) prosimy przesłać mailem (skan) na adres: m.szaszkiewicz@cdr.gov.pl

pod nr fax: 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną na adres CDR O/Kraków. Uczestnicy na zakończenie otrzymają Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, ul. Meiselsa 1. Rozpoczęcie szkolenia w dniu 3 września o godz. 1030. Zakończenie w dniu 5 września o godz. 1215.

 

Udział w zajęciach dydaktycznych dla doradców ODR jest bezpłatny. Uczestnikom szkolenia zapewniany zakwaterowanie i wyżywienie w cenie 380,00 zł/ osobę za komplet usług socjalnych obejmujących 2 noclegi i pełne wyżywieniem od obiadu 3.09.2019 do obiadu 5.09.2019. W razie potrzeby można rezerwować dodatkowe noclegi w cenie 70,00 zł/osobę/noc.

Dla pozostałych osób koszt w szkoleniu wynosi 500,00 zł, dodatkowy nocleg w cenie 80,00 zł.

 

Osoby do kontaktu:
- w sprawach organizacji i rekrutacji:
Maria Szaszkiewicz - Zespół Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego,
tel. 12 424 05 54; e-mail: m.szaszkiewicz@cdr.gov.pl
- w sprawach merytorycznych szkolenia:
Karolina Boba - Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich,
tel. 12 424 05 21; e-mail: krakow@cdr.gov.pl, k.boba@cdr.gov.pl

 

materiał: CDR
fot.: Pixabay

 

swiatrolnika.info 2023