Talk icon

Informacje

20-07-2022

Autor: Świat Rolnika

Wypadek w Woli Przedborskiej. Ciągnik przygniótł mężczyznę

Ciągnik

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Wola Przedborska (woj. łódzkie). 47-letni traktorzysta został przygnieciony przez ciągnik rolniczy zetor.

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, w wyniku którego mężczyzna zginął. Jednocześnie przypominają, aby być ostrożnym podczas prac polowych, gdyż chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie.

Ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę

Do zdarzenia doszło 16 lipca 2022 roku około godz. 18.00 na polu w miejscowości Wola Przedborska (woj. łódzkie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego kierujący ciągnikiem rolniczym zetor 3511 wykonywał prace na swoim polu. Zjeżdżając ze skarpy, ciągnik za bardzo przechylił się na prawo, co doprowadziło do jego przewrócenia. Maszyna przygniotła traktorzystę, który poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora zwłoki oraz pojazd zostały zabezpieczone do dalszych badań. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają radomszczańscy policjanci.

Przypominamy, że podczas prac polowych często dochodzi do wypadków, które mogą okazać się tragiczne w skutkach. Maszyny rolnicze wymagają od operatora nie tylko fachowej obsługi, lecz także wyobraźni. Kierować nimi powinien człowiek trzeźwy, wypoczęty i skoncentrowany. Chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie.

Ciągnik

Czytaj też: Tragiczny wypadek! Byk zabił rolnika w drodze do rzeźni!

radomsko.policja.gov.pl/fot. fb OSP Ręczno

 

swiatrolnika.info 2023