O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

23-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Władysław Kosiniak-Kamysz: Przedsiębiorcy to sól ziemi

Kosiniak-Kamysz

Przedsiębiorcy to sól ziemi. Czas docenić ludzi ciężko pracujących; mamy plan, jak im pomóc – przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL przemawiał na konferencji prasowej w Tarnowie (Małopolskie). Ludowcy realizują cykl spotkań "Zielona niedziela", w ramach którego każdego miesiąca, w różnych regionach kraju spotykają się z różnymi grupami społecznymi. W kwietniu były to spotkania z konsumentami i rolnikami, poświęcone żywności. W maju są to spotkania z przedsiębiorcami.

Kosiniak-Kamysz: PSL ma propozycje dla przedsiębiorców

Z przedsiębiorcami ludowcy chcą dyskutować o różnych możliwościach wsparcia w walce z inflacją i drogimi kredytami.

"Przedsiębiorcy to sól ziemi" – mówił w niedzielę w Tarnowie Władysław Kosiniak-Kamysz, zaznaczając, że to dzięki tej grupie możliwy jest wzrost gospodarczy, że to ona daje miejsca pracy.

PSL ma pakiet propozycji dla przedsiębiorców. 

"Propozycje dotyczą wypuszczenia obligacji przynajmniej na 10 proc. oprocentowanych, do 50 tys., żeby nie było kupowania przez instytucje finansowe, ale przez obywateli" – mówił szef ludowców.

Wśród postulatów partii jest też odejście od tzw. podatku Belki (od lokat) i zerowa marża dla kredytów. 

"Ściągnięcie pieniędzy z rynku jest potrzebne, by zahamować inflację" – powiedział Kosiniak-Kamysz i podkreślił, że pakiet propozycji proponowany przez PSL trzeba wdrożyć natychmiast, by zahamować inflację. Jego zdaniem do walki z inflacją potrzebne są także fundusze z Unii Europejskiej.

Kosiniak-Kamysz

PSL chce dążyć do “spokoju legislacyjnego”

Prezes PSL zapowiedział także, że ugrupowanie będzie dążyć do m.in. "spokoju legislacyjnego" dla przedsiębiorców oraz do osiągnięcia "bezpieczeństwa prawnego".

"Polska zajmuje ostatnie miejsca w rankingach UE, jeśli chodzi o bezpieczeństwo prawne. Nie będzie inwestycji, jak nie będzie bezpieczeństwa prawnego" – mówił Kosiniak-Kamysz.

Jego zdaniem "czas docenić ludzi ciężko pracujących, którzy wzięli sprawy w swoje ręce, a rządzący dokręcają śrubę, bo chcą od nich zebrać jak najwięcej pieniędzy, żeby realizować swoje postulany polityczne, niespołeczne i niegospodarcze".

"Stawiamy na przedsiębiorców, polską gospodarkę. Mamy plan, wiemy, jak im pomóc. Wiemy, jak zadbać o nich będąc współrządzącą partią, mam nadzieję po kolejnych wyborach" – podsumował Kosiniak-Kamysz.

W czerwcu przedstawiciele PSL rozmawiać będą z organizacjami pozarządowymi.

Czytaj też: Lider PSL zapowiada: Normalność będzie obroniona!

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023