O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

21-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Więcej pociągów na Wakacje. Polregio uruchomi dodatkowe połączenia

Polregio

Przewoźnik kolejowy Polregio poinformował, że uruchomi w sezonie wakacyjnym prawie sto nowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych.

W sumie będzie to oznaczało uruchomienie aż 5 460 dodatkowych pociągów. Spółka to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 26 proc. udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach.

Polregio uruchomi nowe pociągi

Jak informuje Polregio, od 25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba. Ma być też więcej połączeń z Gdyni na Półwysep Helski, a dodatkowe pociągi pojawią się również na trasach Gdynia – Władysławowo oraz Władysławowo – Hel.

Przewoźnik uruchomi również nadmorskie, sezonowe połączenia ze stolicy Wielkopolski. Chodzi o weekendowe trasy Poznań – Świnoujście oraz Poznań – Kołobrzeg. Pociągi będą ponadto kursować w relacjach Zielona Góra – Świnoujście, Kamień Pomorski – Szczecin, a połączenie Koszalin – Mielno Koszalińskie będzie realizowane codziennie

Specjalne, wakacyjne trasy pojawią się także na Podkarpaciu. Od 25 czerwca do 28 sierpnia spółka zapewni weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i Rzeszów – Zamość.

W województwie małopolskim spółka zapewni specjalną, wakacyjną komunikację między Energylandią, największym rodzinnym parkiem rozrywki w Polsce, a Skawiną i krakowskimi stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. Od 24 czerwca aż do końca września pociągi na tej trasie będą kursować codziennie, a przez cały sierpień dodatkowo pojawią się jeszcze składy "Energylandia BIS", które podwoją całkowitą liczbę kursów.

polregio

Dodatkowe trasy w całej Polsce

Jak informuje przewoźnik, sezonowe trasy Polregio obejmą również tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn – Korsze.

Z kolei na Lubelszczyźnie w okresie 25 czerwca – 31 sierpnia uruchomione zostaną połączenia: codziennie Lublin – Bełżec, a w weekendy Zamość – Rzeszów oraz Lublin – Jarosław. Natomiast połączenie Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy) będzie funkcjonować od 25 czerwca do 25 września.

W województwie lubuskim od 25 czerwca do 22 września dostępne będą specjalne, weekendowe połączenia wakacyjne na trasie Zielona Góra – Toporów oraz Toporów – Zbąszynek.

Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą także na Podlasiu. Weekendowe połączenia będą działać do końca września na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej – obszaru leśnego zajmującego ponad 1000 km kwadratowych.

Czytaj też: Rosnące ceny i inflacja głównymi czynnikami przy wyborze wakacji Polaków

PAP/fot.Polregio

swiatrolnika.info 2023