Talk icon

Informacje

01-09-2022

Autor: Emilia Gromczak

Widmo wielkiej rewolucji. Drony będą zbierać i układać owoce

drony

Drony w Kalifornii będą znajdować, zbierać i układać samodzielnie owoce. Rusza pilotażowy program zbierania owoców dronami.

EastFruit informuje o współpracy HMC Farms® z Tevel Aerobotics Technologies w celu pilotowania swojego systemu zbioru za pomocą latających autonomicznych robotów. To rozwiązanie jest obiecujące szczególnie w chwili, gdy sadownictwo i inne branże borykają się z brakiem siły roboczej.

Rusza pilotażowy program zbierania owoców dronami

HMC Farms® nawiązało współpracę z Tevel Aerobotics Technologies  w celu pilotowania systemu zbioru za pomocą latających autonomicznych robotów. Drony będą samodzielnie znajdować owoce, zbierać je i układać. Wszystko to odbędzie się bez ingerencji człowieka.

HMC Farms słynie z wprowadzania najbardziej zaawansowanych technologii rolniczych. Wiceprezes i dyrektor generalny firmy Drew Ketelsen oraz John McClarty, prezes HMC Farms pracują razem, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i testować różne formy technologii. Jak wskazuje Ketelsen, duże zagęszczenie sadzenia upraw owoców pestkowych NMS wymaga niezwykłych rozwiązań, wykorzystanie dronów do zbioru w tym przypadku jest najbardziej racjonalne. Dodaje również, że drony pomogły tego lata w zbiorze brzoskwiń, nektarynek i śliwek.

drony zbiory

Drony rozwiążą problem braku siły roboczej

Drony mogą zapoczątkować prawdziwą rewolucję na rynku. Agrospołeczność, szczególnie sadownicy borykają się z brakiem siły roboczej. Autonomiczne zbiory mogą przyczynić się do rozwiązania tego problemu. W miejscach takich jak Central Valley w Kalifornii, technologia ta może również pomóc w zbieraniu podczas fal upałów przez wiele kolejnych dni, w sam raz na szczytowe zbiory owoców pestkowych.

Sprawdź też: Drony za 3 miliony euro po raz kolejny dla niemieckich myśliwych

polskiesadownictwo.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2022