Talk icon

Informacje

24-08-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Tragedia na torach! Ciągnik zderzył się z lokomotywą!

ciągnik

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Zarudzie (gmina Nielisz) ciągnik rolniczy wjechał wprost pod lokomotywę. Ciągnikiem kierował 58-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.

Ciągnik wjechał w lokomotywę

Do zderzenia ciągnika rolniczego z lokomotywą doszło przedwczoraj około godziny 16.00 na znajdującym się pomiędzy polami uprawnymi niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zarudziu (gmina Nielisz). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem marki Ursus z doczepionym rozrzutnikiem jechał polną drogą. Zbliżając się do przejazdu kolejowego oznaczonego znakiem STOP oraz znakiem świętego Andrzeja nie zatrzymał się, a ciągnik wjechał wprost pod jadącą torowiskiem lokomotywę. Po zderzenie pojazdów maszynista natychmiast zatrzymał się i wezwał pomoc.

Niestety pomimo podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych kierującego ciągnikiem. 58-letni mieszkaniec gminy Nielisz zmarł na miejscu wypadku. Maszynista, 61-latek z powiatu chełmskiego był trzeźwy.

Czytaj więcej: Matka znalazła syna przygniecionego przez ciągnik!

Ciągnik nie posiadał ważnych badań

Lokomotywa poruszała się z miejscowości Ciagnik lokomotywaKrzak w kierunku Zamościa, nie ciągnęła wagonów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszynista sygnalizował zbliżanie się do przejazdu, jednak kierujący ciągnikiem z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn nie zareagował. Ustalono również, że traktor, którym poruszał się 58-latek nie był ubezpieczony, nie posiadał również ważnych badań technicznych.

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Obecny był również biegły z zakresu wypadków drogowych. Ciało 58-latka zostało przewiezione do zakładu patomorfologii celem wykonania badań. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

zamosc.policja.gov.pl/fot. KMP Zamość

swiatrolnika.info 2022