Talk icon

Informacje

08-02-2022

Autor: Świat Rolnika

Szczepan Wójcik ostro: TVN słynie z manipulacji i kłamstw

Szczepan Wójcik

Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, odniósł się do materiału stacji TVN24, który w tendencyjny sposób przedstawił obraz hodowli drobiu w Polsce.

Przypomnijmy, że na antenie TVN w programie Fakty TVN wyemitowany został materiał zapowiadający „Rozmowy o końcu świata". Na nagranie zareagowała również Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza, która oświadczyła, że materiały w sposób niedopuszczalny manipulują emocjami widzów, autorzy nagrania w sposób tendencyjny ukazują polską branżę drobiarską, a całe nagranie zawiera szereg nierzetelności, które uderzają w polskich hodowców i polskie rolnictwo.

Szczepan Wójcik reaguje na reportaż TVN24

,,Telewizja TVN24 słynie z manipulowania i okłamywania społeczeństwa. Dziś atakuje hodowlę drobiu i ministra rolnictwa, lekko ponad rok temu hodowlę norek, dwa lata temu hodowlę bydła. Niedługo będzie trzoda chlewna. To schemat. Działają zawsze tak samo” – napisał na Twitterze Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarski Rolnej.

Jak wskazuje Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza, brak obiektywnego podejścia do tematu i jednostronny wydźwięk materiałów nasuwają pytania o rzeczywisty cel, który przyświecał powstaniu materiałów.

„Opinii publicznej należy wyjaśnić, że opublikowane nagranie nie powstało bowiem w większości na podstawie pracy redakcji. Zostało ono spreparowane na podstawie materiałów zdjęciowych i dźwiękowych, które już od lat udostępniają w Internecie organizacje, stawiające sobie za cel likwidację produkcji zwierzęcej w Polsce. Skala manipulacji w tym nagraniu zmusza do zadania pytania o dziennikarską niezależność i rzetelność” – czytamy w oświadczeniu KRD–IG.

Czytaj też: Henryk Kowalczyk o reportażu TVN24: Zmanipulowano moją wypowiedź

tt/fot.AR

swiatrolnika.info 2023