Talk icon

Informacje

29-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 sierpnia

prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody nie napawa optymizmem. W poniedziałek w Polsce będzie bowiem dużo chłodniej niż w ostatnich dniach.

Wschodnia i północna część Polski znajduje się pod wpływem niżu, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, zachodnia i południowa część kraju jest w zasięgu słabego klina wyżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływa umiarkowanie ciepłe powietrze polarne morskie, na wschodzie zalega ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek w kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami, głównie na północy i wschodzie, duże i tam wystąpią też przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu, północnym wschodzie i krańcach wschodnich miejscami mogą pojawić się burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 21 st. C północnym zachodzie, w rejonach podgórskich i nad morzem do 26 st. C na wschodzie. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. W północnej części kraju miejscami przelotne opady deszczu. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu szybko zanikające burze. W rejonach podgórskich lokalnie pojawią się mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 11 do 15 st. C, na wybrzeżu cieplej około 16 st. C, na obszarach podgórskich chłodniej około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, z kierunku północno-zachodniego.

prognoza pogody

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, głównie w północnej i centralnej Polsce. Na północy i wschodzie kraju możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 20 do 24 st. C, nad morzem i w rejonach podgórskich około 19 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z postępującymi po południu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni, pod wieczór północny.

Czytaj też: IMGW ostrzega przed ekstremalnie wysokim zagrożeniem pożarowym

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022