Talk icon

Informacje

01-09-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 1 i 2 września

prognoza pogody

Jak przewiduje najnowsza prognoza pogody IMGW, początek miesiąca będzie chłodniejszy, a miejscami możliwe przelotne opady deszczu i słabe burze.

Skandynawia i Europa Środkowa będą w zasięgu klina wyżu znad Morza Barentsa, pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu niżów i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu klina wyżu z centrum nad Morzem Barentsa. Z północy będzie napływać chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami na północy, wschodzie i w centrum kraju przelotne opady deszczu, na północy możliwe słabe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 17 st. C na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich do 22 st. C na południowym wschodzie. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie duże. Na północy kraju lokalnie przelotne opady deszczu. Miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 6 st. C do 10 st. C, na północnym wschodzie i w dolinach górskich chłodniej, od 3 st. C do 6 st. C, nad morzem cieplej, około 12 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków północnych, na zachodzie wschodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na piątek

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 19 st. C do 22 st. C, chłodniej na Suwalszczyźnie, nad morzem i w rejonach podgórskich, od 17 st. C do 19 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i wschodni, na wschodzie i nad morzem z kierunków północnych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego z możliwością słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

Czytaj też: Złe wiadomości od IMGW: Przed nami chłody tydzień

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2022