O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

30-12-2022

Autor: Świat Rolnika

Sytuacja eksportowa polskiego rolnictwa. Sprawdź najnowszy raport!

eksport rolnictwo raport

Oddajemy w Państwa ręce najnowszą publikację Instytutu Gospodarki Rolnej pod tytułem „Sytuacja eksportowa w polskim sektorze rolnym, synteza oraz opinie w świetle faktów”. 

Jest to pierwsza publikacja, powstała w ciągu ostatnich lat, która w skondensowany i popularyzatorski sposób przybliża najważniejsze dane na temat wymiany handlowej polskich produktów rolno-spożywczych i zestawia je z tendencjami panującymi na świecie. 

Jak wygląda sytuacja eksportowa polskiego rolnictwa?

Podczas planowania prac nad raportem „Sytuacja eksportowa w polskim sektorze rolnym, synteza oraz opinie w świetle faktów” doszliśmy do przekonania, że powinniśmy odejść od klasycznego założenia, w którym zarzuca się czytelnika setkami tabel i statystyk, wybraliśmy więc spośród nich najważniejsze wskaźniki. Na postawie danych i wielu rozmów z polskimi producentami rolnymi oraz eksporterami dokonaliśmy syntezy, oraz przedstawiliśmy autorskie opinie i propozycje poprawy kondycji polskiego eksportu w rolnictwie.

W niniejszym raporcie znajdą Państwo nie tylko diagnozę problemów, ale autorskie pomysły na rozwiązanie wielu z nich. Liczymy, że wnioski, które udało nam się wyciągnąć, staną się przyczynkiem do poważnej dyskusji na temat kierunku polskiego rolnictwa w kontekście zdolności eksportowych. 

RAPORT DO POBRANIA TUTAJ.

Zobacz także: KOWR: Polski eksport produktów rolno-spożywczych wciąż rośnie

 

swiatrolnika.info 2023