Talk icon

Informacje

25-04-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Sylwia Spurek o Makłowiczu: Radykał. Będzie przepraszać

Brak grafiki

Europoseł Sylwia Spurek znana ze swoich radykalnych poglądów na temat spożywania mięsa i produktów odzwierzęcych zaatakowała podróżnika Roberta Makłowicza.

Posłanka Parlamentu Europejskiego udzieliła wywiadu dla „Gazety Wyborczej”, gdzie stwierdziła, że „chce zostać prezydentką”, opowiedziała o swoim cichym ślubie oraz o przejściu na weganizm. Jednakże, największym echem odbił się fragment, gdzie skomentowała działalność znanego podróżnika Roberta Makłowicza.

Europosłanka Spurek żałuje zbyt późnego przejścia na weganizm

Duża część wywiadu „Gazety Wyborczej” z Sylwią Spurek była poświęcona jej działalności na rzecz weganizmu. Posłanka Parlamentu Europejskiego zapowiedziała, że chce zmienić system, by dać ludziom dostęp do informacji na temat żywienia „bez wykorzystywania zwierząt”.

„Wstydzę się tego, że tak późno otworzyłam oczy. Uważam, że każda świadoma osoba, która ma dostęp do informacji, natychmiast włącza myślenie i zaczyna rozumieć, że stawianie tradycji, religii i nawyków ponad prawa zwierząt jest absurdalne” – powiedziała Sylwia Spurek.

W trakcie wywiadu Europosłanka skomentowała działalność blogerów kulinarnych. youtuberów, szefów kuchni, czy gotujących w telewizji. Jej zdaniem tacy ludzie mają do odegrania ogromną rolę w promocji weganizmu.

Sylwia Spurek: Makłowicz będzie przepraszać

Sylwia Spurek podczas wywiadu stwierdziła, że nie ma prawa oceniać poczynań osób oraz ich wyborów, które np. na wizji wykonują mięsne potrawy. Polityk odniosła się do działalności Roberta Makłowicza.

„Taka osoba prawdopodobnie nie wie tego wszystkiego, czego ja się dowiadywałam w ostatnich latach i wciąż się dowiaduję. Bo tu nie chodzi o kulinarną zabawę, tu nie chodzi o jedzenie. Za każdą rekomendacją, za każdym ujęciem z telewizyjnego programu Makłowicza, kryje się śmierć jakiegoś zwierzęcia. Musimy się nauczyć, że to, co jest na naszym talerzu, to nie jest nasza prywatna sprawa” – stwierdziła w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Europoseł uważa, że to aktywiści klimatyczni mają gigantyczną rolę w walce z katastrofą klimatyczną i to nie oni są radykałami, ale właśnie Robert Makłowicz.

„Dla mnie radykałem jest Robert Makłowicz. Przyjdzie taki czas, że będzie przepraszał za to, że przez lata za pieniądze przykładał do tego rękę” – podkreśliła.

Czytaj również: Sylwia Spurek chce zostać „prezydentką”... feministyczno-wegańską

WP/GW/Twitter/fot. FB/TT

swiatrolnika.info 2023