Talk icon

Informacje

25-04-2022

Autor: Jacek Podgórski

Sylwia Spurek chce zostać „prezydentką”... feministyczno-wegańską

sylwia spurek

„Polska zasługuje na prezydenta, a najlepiej prezydentkę, która będzie feministką i weganką” – powiedziała Sylwia Spurek w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. 

W wywiadzie dla „GW” Sylwia Spurek wprost zapowiedziała, że „chce zostać prezydentką”. Uważa, że start w kampanii byłby doskonałą okazją do zaprezentowania jej poglądów. Poglądy Sylwii Spurek doskonale znają rolnicy, którzy w wielu wypowiedziach jednoznacznie podkreślali, że wegańska wizja świata europsłanki połączona z innymi przejawami jej skrajnie lewicowej wizji świata stanowi zagrożenie dla stabilności sektora rolnego w Polsce i innych krajach.

Sylwia Spurek ma swoją Piątkę dla zwierząt

W kontekście możliwego startu poznańskiej europoseł w wyborach prezydenckich, warto poznać jej poglądy na rolnictwo i inne dziedziny życia, w których obecne są zwierzęta. 
Otóż Sylwia Spurek zaproponowała niedawno, aby do roku 2023 wprowadzić zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach oraz zakaz polowań i wędkarstwa. Już dwa lata później wejść w życie miałby zakaz otwierania nowych hodowli zwierząt. W roku 2030 obowiązywać miałby już prowadzenia jakichkolwiek badań z wykorzystaniem zwierząt. W roku 2040 z rolniczej mapy Europy miałyby zniknąć wszelkie hodowle zwierząt. Zmianą, która miałaby wejść w życie już dziś to zagwarantowanie zwierzętom konstytucyjnej ochrony. Wszelkie te postulaty stanowią tak zwaną nową Piątkę dla zwierząt.

Nowa Piątka dla zwierząt to nie wszystko. Sylwia Spurek dała się poznać jako osoba popierająca najbardziej antyhodowlane inicjatywy lansowane w Unii Europejskiej. Jej wsparciem cieszyły się dotąd zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz uboju rytualnego, inicjatywa Koniec Epoki Klatkowej czy wprowadzenie specjalnego podatku od mięsa. Europoseł z Polski domaga się także znacznego rozszerzenia założeń Europejskiego Zielonego Ładu.

Spurek chce sankcji na Polskę?

Europosłanka Sylwia Spurek pochwaliła się na swoim Twitterze, że walczy o zatrzymanie budowy muru na granicy z Białorusią oraz wdrożenie sankcji na... Polskę. Gdy Polacy jednoczą siły i zakopują wszelkie polityczne spory, ,,doktorkini” znów daje popis i nie wykorzystuje szansy, by się nie odzywać. Europosłanka pochwaliła się, że powalczy o nałożenie na Polskę sankcji gospodarczych. To wszystko w momencie, gdy UE, USA i inne kraje Zachodu nakładają sankcje na Rosję. Jak powiedziała, tak zrobiła. 

Europosłanka Anna Fotyga złożyła w PE poprawkę w sprawie przyznania Polsce dodatkowych funduszy dla uchodźców, których przyjęliśmy. Poprawka polityczki PiS zyskała powszechną akceptację i poparli ją niemal wszyscy europosłowie z Polski, w tym również europarlamentarzyści z opozycji. Jedyną osobą, która wstrzymała się od głosu była… Sylwia Spurek.

,,479 europosłów za przyznaniem Polsce dodatkowych funduszy w związku z przyjęciem przez nasz kraj setek tysięcy uchodźców. Moją poprawkę poparli wszyscy polscy europosłowie, oprócz Sylwii Spurek, która się wstrzymała" – napisała Anna Fotyga.

Czytaj także: Spurek oburzona słowem "wieprz". "Pogłębia stereotypy o świniach"

WP/GW/Twitter/fot. FB/TT


 

swiatrolnika.info 2023