O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

29-04-2023

Autor: Świat Rolnika

Sondaż: Tarcza Rolna pozytywnie przyjęta przez mieszkańców wsi

Tarcza Rolna

Ogłoszona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości tak zwana Tarcza Rolna stała ciepło przyjęta przez mieszkańców wsi.

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, opublikowanego we wtorkowym "Super Expressie", 43 proc. respondentów dobrze ocenia nowy program przewidujący m.in. dopłaty do nawozów i gwarantowaną minimalną cenę skupu zboża za 1400 zł za tonę. Gazeta dodaje, że 34 proc. badanych jest przeciwnego zdania.

Tarcza Rolna dla rolnictwa

W sobotę we wsi Łyse koło Ostrołęki podczas konwencji PiS dotyczącej rolnictwa zaprezentowano pakiet rozwiązań dla rolników. Tak zwana Tarcza Rolna zakłada m.in. skup zboża z dopłatą z minimalną ceną 1400 zł za tonę pszenicy, utrzymanie dopłat do nawozów sztucznych, zwiększenie dopłaty do paliwa rolniczego do 2 zł za litr oleju napędowego.

We wtorkowym wydaniu "Super Expressu" opublikowany został sondaż Instytutu Badań Pollster, w którym zapytano badanych, jak oceniają propozycje przedstawione przez Jarosława Kaczyńskiego dla polskiej wsi.

Z sondażu wynika, że 43 proc. respondentów dobrze ocenia tarczę. Przeciwnego zdania było 34 proc. badanych. Natomiast 23 proc. mieszkańców wsi nie miało zdania.

Badanie zostało wykonane w dniach 18-19 kwietnia 2023 roku metodą CAWI na próbie 1117 dorosłych Polaków, mieszkańców wsi. 

Zobacz też: Telus: Niedługo lista firm, które zarobiły na imporcie zboża z Ukrainy

Tarcza Rolna

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023