O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

17-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Śnięte ryby w rzece Ner. Wiemy, co wykazały analizy

Śnięte ryby

Śnięte ryby znaleziono w rzece Ner na terenie woj. łódzkiego pod koniec ub. tygodnia. Martwe ryby znaleziono na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego.

Analizy próbek zarówno wody, jak i ryb nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie rzeki Ner – powiedziała rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W sobotę z Neru, na granicy powiatów łęczyckiego i poddębickiego, wyłowiono ponad 200 kg śniętych ryb.

Śnięte ryby w rzece Ner 

Śnięte ryby znaleziono w rzece Ner na terenie woj. łódzkiego pod koniec ub. tygodnia. W sobotę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego w tej sprawie.

Martwe ryby znaleziono na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego. Miejsce zabezpieczała policja, straż pożarna i ochotnicy z miejscowych kół wędkarskich. Zebrano ponad 200 kg śniętych ryb.

Mieszkańcom ze strefy, gdzie na Nerze zauważono martwe ryby, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS ze specjalnym alertem.

"Analizy próbek zarówno wody, jak i ryb nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie rzeki Ner" – powiedziała w środę przed południem rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. "W związku z tym zachodzi duże prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska tak zwanej przyduchy" – zaznaczyła, dodając, że w tej sprawie Łódzki Urząd Wojewódzki opublikuje w środę oficjalny komunikat.

Ner to rzeka przepływająca przez województwa łódzkie i wielkopolskie. Jest prawym dopływem Warty.

Śnięte ryby

Czytaj też: Strażacy odławiają śnięte ryby z Odry. To już około 100 ton

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023