Talk icon

Informacje

21-06-2021

Autor: Monika Faber

Saga Furs – czerwcowa aukcja osiągnęła wartość blisko 190 mln euro!

Saga Furs

Czerwcowa aukcja internetowa Saga Furs zakończyła dużym sukcesem. Sprzedano prawie 3,6 miliona skór norek, a spośród 590.000 certyfikowanych skór z lisów Saga® i Finnraccoon 95 procent.

Saga Furs – handel futrami powrócił do dochodowego poziomu na czerwcowej aukcji

Wartość pośrednictwa wyniosła 188 milionów euro, czyli wyraźnie więcej niż całkowita sprzedaż z całego ubiegłego sezonu (157 milionów euro). Chiny były zdecydowanie najbardziej dominującym rynkiem, przy wsparciu innych głównych rynków.

Handel futrami powrócił do dochodowego poziomu. Popyt na skóry norek obecnie wyraźnie przewyższa podaż, co znajduje odzwierciedlenie w znacznie wyższych cenach. Jeśli chodzi o lisy, sytuacja nie jest jeszcze tak dobra. Chociaż w tym sezonie sprzedano już więcej skór niż wyprodukowano w zeszłym roku, z powodu pandemii wciąż pozostały skóry z lisów z poprzedniego sezonu

– mówi dyrektor generalny Saga Furs Magnus Ljung.

Czytaj też: Szczepan Wójcik: Takiego boomu na futra nie było od 10 lat

Saga Furs – branża futrzarska potrzebuje nowych dostawców dla Chin po utylizacji duńskich norek

Globalny handel futrami, wart ponad 22 miliardySaga Furs 02 dolarów rocznie, jest chwiejny po decyzji Danii o zabiciu 17 milionów hodowanych norek po wybuchu epidemii COVID-19 na fermach. Jak twierdzi Międzynarodowa Federacja Futra (IFF), obawy związane z nagłym niedoborem cienkich skór z norek, których Dania była głównym eksporterem, podniosły ceny aż o 30 procent w Azji, a branża futrzarska szuka alternatyw.

Teraz wszystkie oczy skierowane są na Finlandię, gdzie milion norek i 250 000 skór lisich będzie wkrótce do zdobycia dla kupców w Korei, Chinach, Stanach Zjednoczonych i innych miejscach w przyszłym tygodniu. Dom aukcyjny Saga Furs planuje przeprowadzić międzynarodową sprzedaż, pierwszą od czasu ubicia norek w Danii, za pośrednictwem transmisji na żywo.

Program sprzedaży obejmuje futra z norek z Europy i Ameryki Północnej, takie jak „Pearl Velvet” i „Silverblue Velvet”, a także „Silver Fox”, „White Finnraccoon” i rosyjska sobola. Saga Furs, która w zeszłym roku przejęła swojego północnoamerykańskiego rywala NAFA, spodziewa się sprzedać wszystkie skóry. Szef działu zrównoważonego rozwoju LVMH, Helene Valade, powiedziała w tym tygodniu, że francuska grupę zasili branża futrzarska z Finlandii.

Mamy nadzieję, że do tego czasu hodowcy norek w Kanadzie, Polsce, Ameryce i Grecji zwiększą produkcję, która zastąpi duńską produkcję

– powiedział szef MFF Mark Oaten.

sagafurs.com

swiatrolnika.info 2023