Talk icon

Informacje

28-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Rosjanie zniszczyli przedsiębiorstwo produkujące mrożone pieczywo

Rosjanie

Rosjanie zniszczyli jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw na Ukrainie, specjalizujące się w produkcji mrożonych wyrobów piekarniczych.

Z analizy Komisji Europejskiej wynika również, że rosyjskie wojska celowo niszczą magazyny żywności na Ukrainie, co może skutkować pogłębieniem kryzysu żywnościowego na świecie. Istnieją doniesienia o grabieżach na terenach okupowanych przez Rosję. Ze względu na użycie artylerii, rakiet i min na polach należy spodziewać się niebezpiecznych resztek amunicji i niewypałów. To utrudni pracę w terenie jeszcze długo po zakończeniu walk.

Rosjanie niszczą ukraińskie zakłady

Szef kijowskiej OVA Aleksiej Kuleba poinformował, że Rosjanie zniszczyli przedsiębiorstwo, które produkowało mrożone pieczywo.

,,Przedsiębiorstwo jest zrujnowane. Zniszczeniu uległ również zaawansowany technologicznie sprzęt. Mimo zniszczeń na wielką skalę firma stara się wznowić działalność. Jest to bardzo ważne. Zależy nam na tym, aby lokalne firmy wróciły do pracy. Przecież przede wszystkim chodzi o rozwój obwodu kijowskiego" – powiedział Kuleba.

Dodał, że Kijowska OVA dokłada wszelkich starań, aby pomóc przedsiębiorstwom w regionie.

Rosjanie

Czytaj też: Rosyjscy okupanci niszczą ukraińskie maszyny rolnicze w Zaporożu

agronews.ua/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023