O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

08-07-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Rolnicy znów protestują. Ciągniki wyjechały na ulice

Rolnicy

W całej Holandii rolnicy protestowali w środę przeciw polityce rządu premiera Marka Ruttego w sprawie emisji azotu. Do Hagi przyjechało ponad 300 traktorów. Setki protestujących zebrały się także w Zwolle na północy kraju, Arnhem na wschodzie i w Den Bosch niedaleko granicy z Belgią.

Rolnicy zorganizowali protesty

Protestujący zamierzali także rozrzucić obornik na terenie uniwersytetu w Wageningen. „Zwiększymy im bioróżnorodność” – powiedział portalowi NOS jeden z demonstrantów.rolnicy protest holandia 2

Rolnicy krytykują politykę ograniczania emisji azotu, co wiąże się m.in. ze zmniejszeniem pogłowia zwierząt hodowlanych. „Maniacy klimatu też muszą coś jeść” – powiedział jeden z protestujących reporterowi stacji radiowej BNR.

Rolnicy: jesteśmy wypierani ze swojej ziemi

„Jesteśmy wypierani ze swojej ziemi, z ziemi, na której od pokoleń produkujemy żywność” – powiedział portalowi NOS rolnik Bart Kemp, który protestował w Hadze.

Do protestujących na stołecznym Malieveld wyszli politycy. Większość z nich została wygwizdana i wybuczana. Wyjątkiem była posłanka Caroline van Plats z partii chłopskiej BBB.

Czytaj także: Konfederacja: UE uderza w polską wieś chcąc zakazu chowu klatkowego

swiatrolnika.info 2023