O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

12-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Prezes Grupy Mlekovita: Dążymy do niezależności energetycznej

Mlekovita

Dziennie możemy przetworzyć 8 milionów litrów mleka – poinformował Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy mleczarskiej Mlekovita.

Choć ostatnie 2-3 lata są bardzo trudne, gdyż wielu dostawców rezygnuje z hodowli, u nas dynamika skupu to 104% – dodał. Wyjaśnił również, że Grupa ma pomysł na sprzedaż i dlatego może zagwarantować, że warto inwestować w rozwój, w nowe obory i produkcję mleka, bo są one perspektywiczne. Gwarantuje ona także odbiór surowca i to, że zapłaci przyzwoitą cenę rolnikom.

Mlekovita za dwa lata będzie niezależna energetycznie

“Nasze możliwości przerobowe są większe, więc mleko odtłuszczone, mleko pełne, koncentraty również kupujemy. Mamy 185 linii produkcyjnych. To wymaga zaś źródeł energii. Mlekovita już wcześniej zaczęła szukać innych źródeł energetycznych. Nie czekamy na gaz i prąd z sieci. We własnym zakresie produkujemy prąd. Obecnie kończymy instalację fotowoltaiczną o mocy 1,3 MW. Za 2 lata będziemy niezależni energetycznie” – wyjaśnił Dariusz Sapiński.

Jak podkreślił, produkty grupy dobrze się sprzedają, a zapasy w magazynach są na minimalnym poziomie.

Mlekovita

“Nasze produkty się dobrze sprzedają, a zapasy w magazynach są minimalne. Mamy pomysł na sprzedaż i dlatego możemy zagwarantować, że warto inwestować w rozwój, w nowe obory i produkcję mleka, bo są one perspektywiczne. Gwarantujemy odbiór surowca i to, że zapłacimy przyzwoitą cenę rolnikom – przekazał.

“97% naszych produktów sprzedawanych jest pod marką Mlekovita. Nasze obroty rosną, po 7 miesiącach mamy ponad 5 mld zł obrotu, a więc będzie to rekordowy rok” – podsumował.

Czytaj też: Mlekovita otworzyła gigantyczne centrum logistyczne

forummleczarskie.pl/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023