Talk icon

Informacje

19-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Pożar w regionie Walencji pochłonął już tysiące hektarów lasów i łąk

Pożar

Pożar w gminie Bejis, we wspólnocie autonomicznej Walencji, na wschodzie Hiszpanii, od poniedziałku strawił już blisko 20 tys. hektarów lasów i łąk. 

Informacje te przekazały w piątek służby obrony cywilnej tego kraju, podkreślając, że ogień postępuje z dużą szybkością z powodu silnego wiatru. Sprecyzowały, że nad ranem rozpoczęto ewakuację mieszkańców z kilku miejscowości, do których zbliżył się ogień. Ogień sprawił, że swoje miejsca zamieszkania musiało opuścić tymczasowo ponad 3 tys. osób.

Pożar doprowadził do ewakuacji ponad 3 tys. osób

Sprecyzowały, że nad ranem rozpoczęto ewakuację mieszkańców z kilku miejscowości, do których zbliżył się ogień. Szalejący pożar sprawił, że swoje miejsca zamieszkania musiało opuścić tymczasowo ponad 3 tys. osób.

W piątek władze gmin Olocau i Alcublas, gdzie mieszka łącznie ponad 3 tys. osób, wprowadziły zakaz opuszczania domów z powodu intensywnego dymu z pożarów unoszącego się nad tymi miejscowościami.

Przypomnijmy, że tegoroczne pożary w Hiszpanii zabiły setki tysięcy zwierząt.

Pożar

Walkę z ogniem utrudnia porywisty wiatr

Jak poinformowała odpowiedzialna w regionalnym rządzie Walencji za resort spraw wewnętrznych Gabriela Bravo, walkę strażaków z ogniem utrudnia porywisty wiatr, który zmienia kierunek podążania żywiołu. Dodała, że w piątek po południu próbuje ugasić go 36 samolotów i śmigłowców.

We wtorek pożar trawiący lasy i łąki w gminie Bejis zbliżył się do linii kolejowej łączącej Walencję z Saragossą. W efekcie zdarzenia doszło do ewakuacji pociągu, który z powodu ognia wstrzymał kurs. Rannych zostało 11 pasażerów, a także dwóch strażaków walczących z żywiołem.

Czytaj też: Pożary w UE strawiły w tym roku ponad 660 tys. hektarów

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2022