Talk icon

Informacje

21-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Polscy strażacy powrócili do kraju z misji we Francji

Polscy strażacy

Polscy strażacy w niedzielę wrócili do kraju z misji we Francji. Przez ostatni tydzień gasili oni pożary, które wybuchły we francuskich lasach.

“Pokazujecie solidarność wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna; jesteście ambasadorami Polski” – powitał ich wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki. Komendant główny PSP powiedział, że jest dumny, gdy czyta, jak francuscy strażacy zachwycają się rozwiązaniami, które Polacy zastosowali na miejscu.

Polscy strażacy gasili pożary lasów we Francji

Polska grupa ratownicza, która przez ostatni tydzień gasiła pożary lasów we Francji, po południu dojechała do Zgorzelca (woj. dolnośląskie).

Wiceminister Grodecki, który witał strażaków wraz z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem, podziękował im za działania i pogratulował kolejnej zakończonej sukcesem misji.

Misje zagraniczne, według wiceszefa MSWiA, pokazują, że doświadczenie, profesjonalizm i oddanie polskich strażaków stanowią punkt odniesienia dla ich kolegów i koleżanek z zagranicy.

 "Pokazujecie, jak istotnym jest dobrze zorganizowana i profesjonalnie zarządzana służba ratowniczo-pożarnicza" – powiedział Grodecki.

Jak podkreślił, polscy strażacy pokazują też, czym realnie jest solidarność.

 "Pokazujecie solidarność wtedy, kiedy ona jest najbardziej potrzebna, czyli w sytuacjach kryzysowych, w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia" – stwierdził.

Polscy strażacy

Wiceminister Grodecki podziękował strażakom

Polscy strażacy, jak dodał wiceminister, są także ambasadorami kraju, bo ich działania dają ogromny wkład w budowanie pozytywnego wizerunku Polski za granicą.

Komendant główny PSP powiedział, że jest dumny, gdy czyta, jak francuscy strażacy zachwycają się rozwiązaniami, które Polacy zastosowali na miejscu. 

"To pokazuje, że jesteśmy na najwyższym poziomie światowym" – ocenił gen. Bartkowiak.

Czytaj też: Pożary we Francji. Władze wprowadziły ograniczenia w dostępie do wody

PAP/fot.Facebook

swiatrolnika.info 2022