Talk icon

Informacje

11-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Pijany traktorzysta zatrzymany przez odpowiedzialne obywatelki

Pijany traktorzysta

Pijany traktorzysta zatrzymany dzięki dwóch odpowiedzialnym mieszkankom Pułtuska, które uniemożliwiły mu dalszą jazdę ciągnikiem.

Kobiety będąc świadkami niebezpiecznego zachowania 54-latka, wyłączyły silnik w pojeździe i wezwały Policję. Kierowca oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie za znieważenie przybyłych na miejsce funkcjonariuszy.

Pijany traktorzysta zatrzymany

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w poniedziałek. Po godz. 13, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku został poinformowany o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, 54-letni pijany traktorzysta bełkotał i miał problem z utrzymaniem równowagi. Z relacji zgłaszających wynikało, że kierujący Ursusem, po dojechaniu do skrzyżowania stanął i przez kilka minut nie kontynuował jazdy.

Zaniepokojona, stojąca za nim osobówką 39-latka postanowiła sprawdzić przyczynę zachowania kierowcy. Dołączyła do niej 60-latka, która chcąc przejść przez ulicę zauważyła leżącego na kierownicy ciągnika mężczyznę. Kobiety obudziły traktorzystę, wyłączyły silnik, odebrały kluczyki i zgłosiły interwencję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali go badaniu na trzeźwość, wynik wykazał, że w krwi 54-latka były ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych, był agresywny i podczas wykonywanych czynności znieważył słowami wulgarnymi policjantów. Zatrzymany traktorzysta został przewieziony do komendy. Odpowie za swoje zachowanie przed Sądem.

pijany traktorzysta

Czytaj też: Tragedia w Klocówce. 48-latek przejechany przez kombajn

mazowiecka.policja.gov.pl/fot.KPP w Pułtusku/fot.policja

swiatrolnika.info 2023