O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

02-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana na Podkarpaciu

Nielegalna plantacja konopi

Dzięki działaniom podkarpackich policjantów została zlikwidowana nielegalna plantacja konopi licząca ponad 140 krzewów. Zabezpieczono 6 kg marihuany.

29 lipca funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. W efekcie realizowanych działań policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli ponad 6 kg marihuany i 143 krzewy konopi. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Profesjonalna uprawa nielegalnej rośliny

W piątek 29 lipca około godziny 14 w Jaśle na ulicy Wojska Polskiego policjanci z Jasła wspierani przez funkcjonariuszy Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych z Krakowa i Rzeszowa zatrzymali trzech mężczyzn podróżujących samochodem osobowym marki bmw. Dwaj mieszkańcy powiatu jasielskiego w wieku 22 i 55 lat oraz 37– letni mieszkaniec powiatu dębickiego podejrzewani byli o działalność przestępczą związaną z wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu środków narkotycznych.

Podczas prowadzonych działań, śledczy z jasielskiej komendy przeszukując pomieszczenia zajmowane przez zatrzymanych mężczyzn, ujawnili nielegalne środki odurzające. W miejscu zamieszkania 22–latka policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany oraz kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Natomiast w budynku gospodarczym zlokalizowanym na terenie powiatu dębickiego, znajdowała się profesjonalna nielegalna plantacja konopi. Budynek był przystosowany do tego typu przestępczej działalności. Ujawniono w nim kilkaset krzewów, gotowy susz marihuany oraz specjalistyczny sprzęt, który służył do prowadzenia nielegalnej uprawy.

Nielegalna plantacja konopi

Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana a ,,rolnicy” w areszcie

Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy, realizując zadania związane z wykrywaniem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej, z sukcesem zrealizowali kolejną sprawę. Nielegalna plantacja konopi została zlikwidowana, a funkcjonariusze zabezpieczyli przy tym znaczne ilości narkotyków. Łącznie na terenie przeszukanych posiadłości, odnaleziono bowiem 143 krzewy konopi indyjskich i ponad 6 kg marihuany. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm zatrzymanym zarzutów posiadania narkotyków i uprawy konopi indyjskich. W niedzielę 31 lipca na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 22 i 37– latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Czytaj również:Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana! Policjanci nad nią…przelecieli

Policja.gov /fot.KPP Jasło

swiatrolnika.info 2023