Talk icon

Informacje

16-10-2020

Autor: Sebastian Wroniewski

New Holland zademonstrował kombajn z koncepcją Crossover Harvesting

New Holland

Wczoraj firma New Holland zademonstrowała możliwości nowego kombajnu klasy średniej CH7.70 na polach jednego z ukraińskich gospodarstw w powiecie Boryspol, w którym zastosowano koncepcję Crossover Harvesting, która łączy światowej sławy technologię separacji Twin Rotor z tradycyjnym bębnem młócącym.

New Holland zaprezentowało nowy kombajn

Nowe kombajny Crossover mają o 25% wyższą produktywność w porównaniu z klasycznymi kombajnami tego segmentu. Wielobębnowy system omłotu z głównym bębnem o średnicy 600 mm, największym w segmencie, o wzmocnionej konstrukcji do pracy w trudnych warunkach zapewnia wysoką wydajność omłotu. Duży bęben New Holland z łatwym w obsłudze bębnem dzielonym przyczynia się do dużej wszechstronności, umożliwiając szybkie dostosowanie się do różnych kultur w mniej niż 20 minut.

Prędkość bębna jest kontrolowana z kabiny za pomocą nowego wzmocnionego hydraulicznego wariatora, dzięki czemu operator może z łatwością upewnić się, że prędkość dokładnie odpowiada uprawie i warunkom polowym. System omłotu jest połączony ze sprawdzonym systemem New Holland Opti-Thresh, który dostosowuje się do kultury i stopnia dojrzałości, zmieniając położenie tylnej części bębna bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Po zdjęciu zawiasowej części górnej z bębna efekt tarcia staje się bardziej miękki, co poprawia jakość słomy.

Inżynierom New Holland udało się stworzyć najbardziej wydajny i najdelikatniejszy system omłotu na rynku oraz zmniejszyć ilość uszkodzonego ziarna. Specjalnie zaprojektowany system Twin Rotor o średnicy 542 mm i długości 3454 mm tworzy największy obszar separacji w segmencie, który wynosi około 2,9 m2 i najlepiej spełnia pozostałe cechy CH7,70. Przełączając się na inną kulturę, należy wprowadzić minimalne zmiany w ustawieniach systemu. Kąt nachylenia przedniej części komory można regulować mechanicznie, aby zapewnić płynny dopływ masy z głowicy, aby zwiększyć produktywność i zapewnić najlepszy przepływ dla każdej uprawy.

Wydajność systemu obróbki na CH7.70 odpowiada wydajności omłotu i separacji. Nowy, unikalny system Triple-Clean firmy New Holland zwiększa wydajność systemu czyszczącego o 15%, tworząc dodatkową kaskadę na pochyłej desce. Podwójnie uzwojony ślimak krzyżowy szybciej transportuje ziarno do elewatora, co zwiększa ogólną wydajność maszyny.

Dzień Owoców i Warzyw – czy pamiętamy o nich na co dzień?

New Holland ma zaufanie do swoich maszyn

Zaprezentowany przez New Holland, CH7.70 może New Hollandz powodzeniem pracować na zboczach dzięki sprawdzonemu systemowi SmartSieve, który automatycznie kompensuje boczne nachylenie do 25%, utrzymując równomierny rozkład masy na poziomie sita. System kalibruje również działanie sit w zależności od prędkości wentylatora i wielkości ziarna, aby zapewnić optymalny kąt nachylenia. Wielokrotnie nagradzany system Opti-Fanautomatycznie dostosowuje prędkość wentylatora szyby przedniej, gdy maszyna porusza się po zboczach. Zmniejsza prędkość wentylatora, gdy kombajn porusza się w górę zbocza, aby zminimalizować straty w tylnej części kombajnu i zwiększa prędkość podczas poruszania się w górę, aby zapobiec zatykaniu się pochyłej deski.

Aby utrzymać produktywność na pagórkowatym terenie, New Holland zastosowało specjalny model CH7.70 - Laterale, który wykorzystuje potężny system automatycznego ustawiania, który kompensuje poprzeczne nachylenie w granicach 18% po obu stronach. Model Laterale w połączeniu z systemami Triple-Clean i Smart Sieve optymalizuje skuteczność czyszczenia w trudnym terenie.

New Holland wyposażyło CH7.70 w sprawdzony silnik Cursor 9 o mocy 364 KM - o 31 koni mechanicznych więcej niż w modelu CX6.90 - który zapewnia równie mocną i ekonomiczną pracę w każdych warunkach. Jest zgodny z normą emisji środowiskowej Tier3. Kombajn CH został zaprojektowany tak, aby uprościć konserwację: tylko cztery punkty smarowania przyspieszają codzienną konserwację, a duże drzwi serwisowe nad rozrzutnikiem słomy zapewniają łatwy dostęp. Bezobsługowy system dodatkowego oczyszczania spalin, przy bardzo niskim zużyciu paliwa, zapewnia bardzo niskie koszty produkcji.

Kolejną zaletą kombajnów jest możliwość wykupienia rozszerzonej gwarancji do trzech lat (ograniczonej do 1200 motogodzin) na silnik i skrzynię biegów, co również obniża koszty produkcji kombajnu. Świadczy to o zaufaniu marki New Holland do doskonałej jakości własnych kombajnów i ich zgodności z wysokimi wymaganiami klientów. CH7.70 wypadł dobrze podczas zbioru kukurydzy. Nawiasem mówiąc, kombajny New Holland zajmują 50% ukraińskiego rynku.

infoindustria.com.ua/fot.NH

swiatrolnika.info 2023