Talk icon

Informacje

08-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

Myśliwi ukarani grzywną za bójkę z bojkotującymi polowania na lisy

myśliwi

Myśliwi w Anglii zostali w ostatnim czasie ukarani wysoką grzywną za bójkę z przeciwnikami polowania na lisy.

W ubiegłym roku w grudniu w Lacock w Anglii doszło do starcia myśliwych z przeciwnikami polowań na lisy. Najpierw pojawiła się wymiana zdań, która szybko przekształciła się przepychanki. Teraz myśliwi muszą zapłacić grzywnę w wysokości 1242 funty za wywołanie bójki z przeciwnikami polowań. 

Starcie w Lacock 

W ubiegłym roku 27 grudnia w Lacock w Anglii doszło do bójki myśliwych z przeciwnikami polowań na lisy. Jeźdźcy zgodnie z tradycją przejeżdżali przez wioskę, w której blokadę przygotowało 50 przeciwników polowania. Myśliwi wdali się w niepotrzebną dyskusję z bojkotującymi, która przerodziła się w bójkę.

Warto zwrócić uwagę, że w takim momencie merytoryczne argumenty nie są istotne. Dyskusja szybko przekształca się w przekrzykiwanie, rzucanie obelg i jak to widać na filmie agresji. Zarówno ze strony przeciwników polowania, jak i myśliwych.

Myśliwi Anglia

Myśliwi ukarani grzywną

Trzech myśliwych, którzy wdali się w bójkę, zostali ukarani grzywną o łącznej wysokości 1242 funtów.

Przypominamy, że tradycyjnie polowania na lisy w 2002 zostały zakazane w Szkocji, dwa lata później także w Anglii oraz Walii. Obecnie obowiązujące prawo dopuszcza możliwość użycia dwóch psów do wypłoszenia lisa, który ma zostać zastrzelony. Prawo jest jednak obchodzone różnymi sposobami, co nasila działania wśród przeciwników pogoni za lisem. 

Sprawdź: Myśliwi w Rydze debatują, jak odzyskać szacunek społeczeństwa

wildmen.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023