O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

15-09-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

MKiŚ: 785 mln euro z UE m.in. na projekty OZE

OZE

Europejska Agencja Wykonawcza ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska ogłosiła nabór wniosków w nowej perspektywy finansowej 2021-2027 w ramach instrumentu "Łącząc Europę" Energia CEF – podało MKiŚ. Do rozdysponowania będzie 785 mln euro m.in. na projekty OZE.

OZE ze sporymi środkami

Resort poinformował w poniedziałkowym komunikacie, że projekty w obszarze transeuropejskiej infrastruktury energetycznej będzie można zgłaszać do 19 października br.male instalacje oze

Wyjaśniono, że nowością tegorocznej rundy finansowania jest wprowadzenie dedykowanej puli w wysokości 15 proc. budżetu CEF dla transgranicznych projektów w dziedzinie energii odnawialnej. Zaproszenie do składania wniosków na takie projekty (w formie studiów wykonalności) zostanie ogłoszone w drugiej połowie września.

Dodano, że aby aplikować o finansowanie w formie dotacji na badania lub prace wykonawcze w ramach CEF-Energy, projekty muszą być częścią listy PCI (projekty wspólnego zainteresowania UE) publikowanej przez Komisję Europejską co dwa lata. Piąta lista PCI powinna przez KE zostać przyjęta do końca tego roku.

Ministerstwo przekazało, że wirtualny dzień informacyjny, podczas którego będzie możliwość uzyskania szczegółów m.in. o procesie składania i oceny wniosków odbędzie się 14 września.

Czytaj także: Fotowoltaika wybierana przez wieś

swiatrolnika.info 2023