Talk icon

Informacje

23-09-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Milion złotych z budżetu Mazowsza na usuwanie skutków burz w Radomskiem

skutki burz

Do samorządów z subregionu radomskiego trafi ponad 1 mln zł z budżetu Mazowsza na usuwanie zniszczeń spowodowanych przez letnie nawałnice. Pieniądze otrzymają gminy Policzna, Klwów oraz Skaryszew – poinformowała we wtorek rzeczniczka marszałka woj. mazowieckiego Marta Milewska.

Wsparcie dla poszkodowanych

Wsparcie samorządu mazowieckiego to odpowiedź na prośby zgłaszane przez gminy dotknięte zniszczeniami po gwałtownych burzach i ulewach, które latem przeszły nad subregionem radomskim.arimr wsaprcie ryby 2

Jak podkreślił marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik, skala zniszczeń była ogromna - zerwane dachy, zniszczone budynki szkół i zalane drogi.

"Naprawienie takich szkód wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim ogromnych nakładów finansowych. Dlatego, solidaryzując się z poszkodowanymi samorządami, postanowiliśmy wesprzeć ich działania, przeznaczając środki z naszego budżetu na usuwanie zniszczeń" – powiedział Struzik.

Czytaj także: ARiMR: od 20 października nabór wniosków na tworzenie grup producentów

Gdzie trafią pieniądze?

700 tys. zł trafi do gminy Klwów, gdzie w 22 czerwca w wyniku nawałnicy, huraganu i ulewnego deszczu zniszczeniu uległy budynki mieszkalne, gospodarcze, uprawy, a także sieć wodociągowa oraz drogi gminne w miejscowościach Głuszyna i Kłudno.

Przeszło 256 tys. zł otrzyma Skaryszew na usuwanie zniszczeń powstałych po burzy 24 czerwca. Konieczny był remont dachu oraz podłogi i ścian części sportowej budynku szkoły w tym mieście.

100 tys. zł samorząd woj. mazowieckiego przekazał gminie Policzna, gdzie z 24 na 25 czerwca przeszła potężna nawałnica. W wyniku gwałtownej burzy zniszczeniu uległy okna w Zespole Placówek Oświatowych, w efekcie czego zalana została sala sportowa.

swiatrolnika.info 2023