Talk icon

Informacje

09-04-2022

Autor: Świat Rolnika

Lubuscy złodzieje staną przed sądem za... kradzież papug i kanarków

kradzież papug i kanarków

Policjanci z Nowej Soli (woj. lubuskie) zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamania do ogródków działkowych i kradzież papug i kanarków. 

Ptaki umieszczone były w altankach hodowanych. "Podczas przesłuchania mężczyźni tłumaczyli swoje zachowanie tym, że hobbystycznie zajmują się hodowlą papug i kanarków – poinformowała w piątek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Nowosolscy kryminalni ustalili, że podejrzani trzykrotne włamywali się do altan działkowych, z których za każdym razem kradli hodowane w nich egzotyczne ptaki.

Nieudana kradzież papug i kanarków 

30- i 43-latek przyznali się do winy – poinformowała w piątek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

"Podczas przesłuchania mężczyźni tłumaczyli swoje zachowanie tym, że hobbystycznie zajmują się hodowlą ptaków” – dodała policjantka. Za kradzież papug i kanarków mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności, bowiem taką karę przewiduje Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem. 

Powiedziała, że mundurowi odzyskali 12 skradzionych ptaków o szacunkowej wartości ok. 2 tys. zł, które zostały zwrócone właścicielom. Wśród nich były papugi aleksandretty i świergotki oraz zeberki i kanarki.

kradzież papug i kanarków

Podejrzani włamywali się do altanek działkowych trzykrotnie 

Nowosolscy kryminalni ustalili, że podejrzani trzykrotne włamywali się do altan działkowych, z których za każdym razem kradli hodowane w nich egzotyczne ptaki.

Do zatrzymania "miłośników cudzych ptaków" doszło w środę (6 kwietnia br.). Funkcjonariusze, którzy zajmowali się tą sprawą, ustalili, że skradzione ptaki mogą być u dwóch mieszkańców Nowej Soli, co potwierdziło się podczas przeszukania. Policjanci znaleźli także papugi, które zostały skradzione w 2021 r

Czytaj też: Kradzieże w sklepach coraz częstsze. Wzrost przestępstw rok do roku jest dwucyfrowy

PAP/fot. lubuska.policja.gov.pl

swiatrolnika.info 2023