Talk icon

Informacje

14-06-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Łoś na drodze znów spowodował wypadek. Dwie osoby w szpitalu

Łoś

Według ustaleń policji, łoś nagle wbiegł na jezdnię i wskoczył na jadący samochód w miejscowości Osowa (Lubelskie). Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Nie odniosły jednak poważnych obrażeń. Lubelska policja poinformowała w komunikacie, że w miejscowości Osowa w pow. włodawskim doszło w sobotę do zderzenia samochodu osobowego ze zwierzyną leśną. Według ustaleń policjantów, łoś nagle wybiegł na jezdnię i wskoczył na pojazd.

Łoś spowodował wypadek

Kierujący autem wraz z pasażerką zostali przetransportowani do szpitala. Jak podała policja, mieszkańcy gminy Jabłoń nie odnieśli poważnych obrażeń.
Funkcjonariusze apelują o ostrożność podczas podróży w terenach leśnych oraz przy odsłoniętych polach. „W takich miejscach przede wszystkim trzeba zdjąć nogę z gazu i bacznie obserwować, co się dzieje na jezdni i poboczu. Jeżeli zauważymy, że na drogę wychodzi jedno zwierzę możemy spodziewać się kolejnych.los zabil kierowce

Trzeba wtedy zwolnić, a jeżeli warunki na to pozwalają, to nawet zatrzymać auto” – przypomniała w komunikacie sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Zaznaczyła, że zwierzę oślepione światłami reflektorów może stać nieruchomo, wówczas należy użyć klaksonu. „Jeżeli mimo zasad ostrożności dojdzie do zderzenia, trzeba powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie wolno podchodzić do zwierzęcia, ponieważ ranne może nas zaatakować” – dodała Tadyniewicz.

Czytaj także: Kierowca ciągnika rolniczego zginął w wypadku. Nie miał szans

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2022