Talk icon

Informacje

21-06-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 21 i 22 czerwca

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody na najbliższe dni nie jest optymistyczna. Nad większością kraju będzie pochmurno, a lokalnie wystąpią opady i burze.

IMGW prognozuje, że na zachodzie oraz wschodzie Europy pogodę kształtować będą niże, oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych, pozostała część kontynentu znajdzie się w rozległym obszarze podwyższonego ciśnienia. Zachód Polski będzie pod wpływem słabego wyżu znad Niemiec i Czech, pozostały obszar kraju znajdzie się w zasięgu niżu znad Białorusi. Z północnego zachodu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie, jedynie wschód kraju początkowo pozostanie w zasięgu powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie wolno rosnąć.

Szczegółowa prognoza pogody na wtorek

We wtorek w Polsce w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Prognoza pogody przewiduje  przelotne opady deszczu, a w północno wschodniej połowie kraju możliwe burze i tam prognozowana wysokość opadu 10 mm do 15 mm, na Podlasiu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. C na krańcach północno wschodnich, około 20 st. C w centrum, do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany nad morzem dość silny porywisty w porywach do 55 km/h, w czasie burz w porywach 65 km/h do 70 km/h, północno zachodni.

W nocy zachmurzenie małe, na północnym wschodzie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i tam początkowo możliwe burze. W północnej połowie kraju prognoza pogody wskazuje na możliwe wystąpienie mgieł ograniczających widzialność do 500 m, lokalnie 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie okresami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno zachodni.

Prognoza pogody

W środę prognozowana poprawa pogody

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie kraju możliwy słaby przelotny deszcz. Prognoza pogody IMGW przewiduje, że temperatura maksymalna wahać się będzie od 19 st. C, 20 st. C nad morzem i na Podlasiu do 26 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, nad morzem i na krańcach wschodnich umiarkowany, na wschodzie chwilami porywisty, północno zachodni, na południowym zachodzie zmienny.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Możliwe burze. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do około 10 mm. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Czytaj też: IMGW: Na początku tygodnia burze i ochłodzenie, a w piątek wrócą upały

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023