Talk icon

Informacje

10-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 10 i 11 sierpnia

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że najbliższe dwa dni będą pochmurne i ciepłe. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

IMGW informuje, że Europa Południowa i krańce północne kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Pomiędzy tymi obszarami rozciągać się będzie wyż z centrum nad Morzem Północnym. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, tylko nad południowy wschód kraju sięgnie płytka zatoka niżowa. Utrzyma się nad nami ciepłe powietrze polarne morskie, bardziej wilgotne na krańcach wschodnich. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i nie będzie się zmieniać.

Szczegółowa prognoza pogody na środę 

W środę zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Na wschodzie okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tutaj możliwe przelotne opady deszczu a na południowym wschodzie również słabe burze. Prognoza pogody IMGW wskazuje, że temperatura maksymalna na wschodzie kraju wahać się będzie od 22 do 25 st. C, na zachodzie do 25 do 29 st. C, a miejscami nad morzem i na Podhalu około 20 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady oraz zanikające burze. Na Pomorzu prognoza pogody przewiduje miejscami krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11 do 14 st. C, na Pomorzu miejscami 9 st. C, a w rejonach podgórskich lokalnie 7 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody

Czwartek będzie pochmurny z przelotnymi opadami

W czwartek zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na południowym wschodzie okresami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Prognoza pogody przewiduje, że temperatura maksymalna na wschodzie kraju wahać się będzie od 23 do 27 st. C, na zachodzie od 27 do 30 st. C, nieco chłodniej nad morzem 23 i na Podhalu około 18 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023