Talk icon

Informacje

04-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Środa będzie ciepła w całym kraju; na południu lokalne burze i grad

IMGW

W środę na południu termometry wskażą do 20 stopni Celsjusza. Tam również burze, lokalnie z gradem – przekazała synoptyk IMGW Anna Woźniak.

Jak dodała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej “W nocy znowu przymrozki na Suwalszczyźnie”. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, najwięcej przejaśnień na północnym wchodzie.

IMGW: Środa zapowiada się ciepła z lokalnymi burzami

W środę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu oraz zachodzie wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, na południu kraju również burze, lokalnie z gradem. Bez opadów jedynie na północnym wschodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie na południu do 12 mm. Porywy wiatru do 50 km/h.

Temperatura maksymalna według prognozy IMGW wyniesie od 12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 17 stopni w centrum i na zachodzie, do 20 stopni na południu.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

IMGW

W nocy prognozowane lokalne przymrozki

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, najwięcej przejaśnień na północnym wchodzie. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od zera stopni na północnym wschodzie. Tam IMGW prognozuje przygruntowe przymrozki do minus 3 stopni Celsjusza. Temperatura w centrum kraju 4 stopnie, do 10 stopni na krańcach zachodnich.

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, południowo wschodni i wschodni.

Czytaj też: Kleszcze idą na żer. Borelioza to nie wszystko, co nam grozi

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023