O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

04-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Poniedziałek będzie burzowy nad częścią Polski

IMGW

W poniedziałek od północnego zachodu w głąb kraju będzie przechodził front atmosferyczny z burzami i deszczem – przekazał synoptyk IMGW. 

Jak dodał Kamil Walczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy “za nim do Polski napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze”.  Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 21-24 stopni Celsjusza nad morzem do około 30 stopni na południowym wschodzie. Wiatr generalnie będzie słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz może osiągać w porywach do 80-85 km/h

IMGW: Najlepsza pogoda będzie na wschodzie kraju

Jak przekazał Kamil Walczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek od północnego zachodu w głąb kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny, za którym do kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze.

"W poniedziałek najlepsza pogoda będzie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze większe zachmurzenie i tam też możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Zagrzmieć może głównie na obszarze od wschodniej części Pomorza i Warmii po Dolny Śląsk i województwo opolskie. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy i grad. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 21-24 stopni Celsjusza nad morzem do około 30 stopni na południowym wschodzie. Wiatr generalnie będzie słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz może osiągać w porywach do 80-85 km/h" – powiedział  synoptyk IMGW. 

IMGW

W nocy prognozowane lokalne opady deszczu i burze

W nocy najwięcej rozpogodzeń na zachodzie i północnym zachodzie Polski, gdzie prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze IMGW prognozuje, że zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Najwięcej deszczu spadnie na południu kraju w województwie opolskim, śląskim i małopolskim – lokalnie do 15 litrów na metr kwadratowy. Noc będzie na ogół ciepła – od 14 do 17 stopni. Na północnym zachodzie termometry wskażą do 12 stopni. Wiatr na ogół słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe są porywy wiatru do 70 km/h.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023