Talk icon

Informacje

13-01-2022

Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Czwartek pod znakiem marznących opadów i silnego wiatru

IMGW

Synoptyk IMGW ostrzega przed opadami deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu. W całym kraju pochmurno z silnymi wiatrem sięgającym do nawet 95 km/h.

Według prognozy przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek wzrośnie temperatura i w całym kraju nastąpi dalsze pogorszenie pogody. Rano najtrudniejsza sytuacja w kraju będzie miała miejsce w regionach położonych po przekątnej – od Suwałk po Wrocław. Tam spodziewane są marznące opady i gołoledź.

IMGW: Uwaga na opady śniegu i gołoledź na drogach

W czwartek w ciągu dnia utrzyma się pochmurna pogoda. Na obszarze od Terespola do Katowic będzie padał marznący deszcz. W rejonach podgórskich opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i opady marznące. Na pozostałym obszarze deszcz. Na zachodzie będą to opady stopniowo zanikające.

Temperatura w całym kraju będzie dodatnia, od 1 stopnia w Karpatach do 7 stopni na zachodzie kraju. IMGW ostrzega, że prędkość wiatru będzie rosła. W całym kraju będzie porywisty – do 50 km/h, ale w strefie nadmorskiej porywy wzrosną do 80 km/h, a w czwartek wieczorem na Wybrzeżu osiągną nawet 95 km/h.

Czytaj także: Pogoda w marcu i kwietniu będzie lepsza niż w ostatnich latach

źródła:PAP/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023